انواع درب و پنجره های آلومینیوم

درب و پنجره PIVOT آلومینیومی

یکی از خواسته های معماری نوین نداشتن محدودیت وزن واندازه در انتخاب درب های ورودی ساختمان است. ایستاوین با استفاده از پروفیل ترمال بریک این درب ها را به گونه ای طراحی می نماید که تا وزن 250 کیلوگرم را در حالت محوری و 300 کیلوگرم را در حالت بازشوی بادبزنی تحمل می نماید.

پنجره پیوت ایستاوین

درب و پنجره لیفت اند اسلاید (Lift & slide)

ویژگی بارز این سیستم بازشو، عایق صوت و هوابند بودن است که با بهره گیری از مکانیزم پیشرفته در بازشوهایی با عرض بالا نیز عایق بندی کامل اتفاق می افتد. این سیستم امکان استفاده از یراق با تحمل وزن 200، 300 و 400 کیلوگرم را داراست.

لیفت اند اسلاید

درب و پنجره دو حالته (Turn & Tilt) آلومینیومی

درب و پنجره های دوحالته، همانطور که از اسمش پیداست قابلیت بازشدن از طرفین و همچنین از بالا را داراست. همچنین امکان تولید در ابعاد بزرگ را داراست. دور تا دور فضای بازشو در درب و پنجره های دوحالته، قفل هایی سوار می شود که علاوه بر ایجاد امنیت بیشتر، عایق بندی صوتی و حرارتی را بطور کامل به ارمغان می آورند و از ورود گرد و غبار ممانعت کامل صورت می گیرد.

Aluminium window tilt and turn پنجره الومینیومی دوحالته

درب و پنجره فرانسویی (French) آلومینیومی

در صنعت ساختمان سازی، یکی از زیباترین نوع پنجره دوجداره، پنجره فرانسوی است. این پنجره که دولنگه نیز نامیده می شود، قابلیت باز و بسته شدن همزمان هر دو لنگه را داراست.همچنین هر یک از لنگه ها به تنهایی و به صورت جداگانه نیز باز و بسته می شوند. در پنجره فرانسوی بدلیل نداشتن مولیون یا فریم در وسط آن زاویه دید بیشتری وجود دارد.

درب آلومینیومی فرانسوی

درب و پنجره فولکس واگنی (tilt & slide) آلومینیومی

این مدل از پنجره، مانند پنجره های کشویی است اما بازشوهای آن مانند فولکس واگنی بصورت ریلی باز و بسته می شوند. به همین علت به این مدل پنجره فولکس واگنی می گویند. این گروه از پنجره ها به نسبت مدل کشویی دارای فیتینگ بیشتری می باشند و از لحاظ عایق بودن در برابر صدا و گرد و غبارو همچنین جلوگیری از هدررفت انرژی همانند پنجره های لولایی می باشند.

درب و پنجره الومینیومی لیفت اند اسلاید ایساوین

درب و پنجره آکاردئونی (Fold & slide) آلومینیومی

درب و پنجره آکاردئونی به دلیل نحوه بازشدن، زاویه دید گسترده ای را ایجاد می نمایند. با باز نمودن قفل و کشیدن پنجره، پنجره به آسانی به یک سمت جمع می شود و پروفیل های میانی قابل دید نمی باشند.

پنجره آلومینیومی تاشو و کشویی فولد اند اسلایدینگ

درب و پنجره کلنگی (Tilt) آلومینیومی

در بازشوی کلنگی، بازشو از قسمت پایین به فریم لولا می شود و از قسمت بالا قابلیت بازشدن را داراست. در این نوع پنجره امکان باز شدن تا زاویه 30 درجه وجود دارد. جهت تمیز کردن این نوع پنجره، می توان ضامن درجه را آزاد نمود و پنجره کلنگی را به صورت کامل باز کرد. این نوع بازشو، بیشتر در سرویس بهداشتی، راه پله، پارکینگ و کتیبه بالای درب یا پنجره مورد استفاده قرار می گیرد.

پنجره آلومینیومی تیلت نیمه باز شو

پنجره تک حالته (Turn) آلومینیومی

در پنجره تک حالته، قابلیت بازشوی پنجره صرفا از یک سمت و حول محور عمودی اتفاق می افتد. این نوع بازشو ساده ترین و در عین حال پرکاربردترین نوع پنجره است. پایین تر بودن قیمت این نوع بازشو بدلیل سادگی نوع یراق مصرفی و امکان باز شدن تا 180 درجه، این نوع پنجره را جزء پرفروش ترین پنجره دوجداره قرار داده است.

پنجره آلومینیومی ترن پیوت

درب بالکنی (Balcony Door)

درب بالکنی، جهت درب سرویس ها و همچنین تراس تولید می گردد و به لحاظ عایق بودن و امنیت دارای بهترین نوع یراق آلات می باشد. این نوع درب ها بسته به سلیقه و خواسته مشتری به صورت تک حالته و یا دوحالته طراحی می گردند.

درب بالکونی آلومینیومی ایستاوین

درب و پنجره کشویی (Sliding) آلومینیومی

مزیت پنجره کشویی نسبت به مدل لولایی این است که بر خلاف پنجره لولایی که به اندازه شعاع بازشوی خود نیاز به حریم دارد، در مدل کشویی این موضوع بر طرف شده است. درست است که بازشوی کشویی نسبت به لیفت اسلاید از قیمت مناسب تری برخوردار است و نحوه باز و بسته کردن بسیار ساده است اما بدلیل ضعف عایق بندی، در مناطق پر سر و صدا و پر گرد و غبار به هیچ وجه توصیه نمی شود.

پنجره الومینیومی کشویی اسلایدی