پروژه های ایستاوین

در اینجا با برخی از نمونه پروژه های اجرا شده توسط تیم ایستاوین آشنا می شوید. این پروژه ها شامل نمای شیشه ای کرتین وال، درب و پنجره های آلومینیوم و درب و پنجره های upvc می باشند. ایستاوین مفتخر است که افتخار همکاری با برترین معماران کشور را داراست.
پروژه 5077
کارفرما: آقای مهندس جمال آبادی و آقای مهندس دستغیب
مجری: آقای مهندس جمال آبادی
طرح: آقای مهندس آرش دیده روشن
بازشوهای طراحی و اجرا شده در این پروژه از نوع لیفت اند اسلاید و دوحالته می باشند. این نوع سیستم های بازشو بالاترین میزان آب بند و هوابند بودن را دارا می باشند و همین طور عایق مناسبی جهت صوت و حرارت می باشند. پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک و شیشه های دوجداره بکار رفته در این سیستم نیز به بالاترین کارایی و عایق بودن بازشوها کمک می نمایند.
مجتمع مسکونی 77
کارفرما: آقای مهندس قباد امامی
طراح: آقای مهندس علی امامی
مجری: آقایان مهندس علی امامی و رضا امامی
در این پروژه از پروفیل های آلومینیوم ترمال بریک به همراه بازشوهای لیفت اند اسلاید و بازشوی دوحالته طراحی، تولید و اجرا شده است. از ویژگی اصلی پروفیل های ترمال بریک عایق حرارتی بودن آن است که در فصول گرم سال تا 32 درصد و در فصول سرد تا 28 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی ایجاد می نماید.

ساختمان مسکونی قصردشت

طراح معماری: مهندس سروش صابری

کارفرما و مجری: مهندس یحیی عالی پناه

طراح سازه: مهندس علی رادمان

ویژگی بارز این پروژه طراحی و اجرای کرتین وال به همراه بازشوهای hidden vent دوحالته می باشد.

همچنین با استفاده از لامل های خاص تحت عنوان نیم لامل، بر خلاف کرتین وال های مرسوم که سیستم بازشو در آن ها به سمت بیرون می باشند، این بازشوها همگی رو به داخل باز می شوند. طراحی و اجرای اسکای لایت نیز توسط تیم حرفه ای ایستاوین به انجام رسید

ساختمان پزشکی گلرخ

کارفرما: آقای مهندس اسدسنگابی
طراحی: دفتر معماری آقای مهندس مهرداد ایروانیان
مجری: آقای مهندس مازیار تیموری
در این پروژه از پروفیل های آلومینیوم با بازشوهای
‏Lift & Slide و Tilt & Turn استفاده شده است و همچنین پروفیل Upvc با بازشوهای Tilt & Turn. هندریل های پشت بام و بالکن ها بصورت روکار وبا استفاده از پروفیل های آلومینیومی و شیشه های لمینت طراحی و اجرا شده اند.

پنت هاوس

کارفرما: جناب آقای توحیدیان

طراح و ناظر: آقای مهندس مجتبی هوشنگیان شیرازی

اجرا: آقای مهندس قره خانیان

در این پروژه از پروفیل آلومینیوم برای ساخت پنجره با بازشوهای لیفت اند اسلاید استفاده شده است. ویژگی بارز این بازشوها طراحی و اجرای آنها به گونه ای است که ارتباط فضای داخلی و بالکن ها بطور کامل برقرار است و دسترسی آسان به فضای بیرونی و گستردگی بصری از مزایای استفاده از این سیستم های بازشو برای ساکنین است. سایز بزرگترین بازشو در این پروژه 7/63 در 2/70 سانتی متر می باشد.

پروژه هست_خانه

کارفرما: آقای دکتر سید معین الدین قطبی

طراحی: آقایان مهندس پدرام میرزایی و احسان افیانیان

اجرا: آقای مهندس پوریا ابراهیمی

در این پروژه از پروفیل Upvc به همراه بازشوهای Tilt & Turn و فرانسوی استفاده شده است. بازشوی فرانسوی از پرطرفدارترین بازشوها می باشد. قابلیت بازشدن همزمان دو لنگه، عایق بندی بالا و امکان نصب سیستم تک حالته و دو حالته از ویژگی های این نوع بازشو می باشد.

هندریل شیشه ای

در فضاهایی که نیاز به حفاظ دارند از جمله بالکن ها، تراس ها، فضاهای اطراف استخر، روف گاردن و راه پله ها، هندریل شیشه ای بدلیل شفاف بودن گزینه بسیار مناسبی است و در طراحی داخلی و خارجی هر پروژه جایگاه ویژه ای دارد. این روزها استفاده از جان پناه شیشه ای بدلیل زیبایی و مرتفع کردن مشکلات نرده های فلزی در صنعت ساختمان، مورد استقبال گسترده ای قرار گرفته است.

ویلای دوست با درختان زیتون

کارفرما و مجری: آقای مهندس بابک شریعت زاده

طراح: آقای مهندس کیوان قرائی نژاد

از ویژگی بارز این پروژه استفاده از هندریل شیشه ای هم در فضای داخلی ساختمان و هم در نمای بیرونی است.

استفاده از هندریل شیشه ای در سطح صاف فضای بالکن و سطح شیب دار راه پله، علاوه بر ایجاد ایمنی، ظاهری زیبا و مدرن را به همراه داشته است.

پروژه تجاری-اداری قدوسی غربی

کارفرما مجری: آقای مهندس بابک شریعت زاده

طراح: آقای مهندس کیوان قرائی نژاد

در این پروژه از پروفیل آلومینیوم در ساخت کرتین وال و بازشو لیفت اند اسلاید سه ریل و همینطور بازشو فولکس واگنی استفاده شده است. استفاده از هندریل شیشه ای در هر دو سمت نما، علاوه بر مقاومت، ایمنی و زیبایی، حداکثر میزان انطباق پذیری را با نمای ساختمان ایجاد نموده است. همین طور لوور آلومینیومی بکار رفته در نما توسط تیم ایستاوین طراحی و اجرا شده است.

پروژه مسکونی 7/8 منبع آب

کارفرما: آقای مهندس انشاییان و شرکا

طراح معماری: شرکت خط و صفحه

آقای دکتر اصلان جنوبی

مجری: شرکت ساختمانی دج بر

در این پروژه از پروفیل آلومینیوم و بازشوهای لیفت اند اسلاید، دو حالته و اسلایدینگ استفاده شده است. آلومینیوم از رایج ترین متریال در ساخت پروفیل های درب و پنجره می باشد و از گذشته تا به امروز در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار گرفته است. پروفیل آلومینیوم وزن سبکی دارد و از تنوع فریم، رنگ، یراق آلات و بازشو برخوردار است. پنجره های آلومینیومی ترمال بریک می توانند تا 60% عمل جذب یا دفع حرارتی را بهبود ببخشند.

ساختمان اداری کارخانه آرد خوشه فارس

کارفرما: شرکت آرد خوشه فارس

مشاور: دفتر فرایند معماری مجدد

ویژگی بارز این پروژه طراحی و اجرای اسکای لایت (Sky Light) می باشد. اسکای لایت یا سقف شیشه ای، علاوه بر زیبایی و ظرافت، ورود نور طبیعی را تا 3 برابر افزایش داده و بدین ترتیب سبب کاهش مصرف انرژی می شود. در صورت طراحی دقیق و نصب صحیح این سیستم کاملا آب بند و هوابند می باشد. با توجه به ابعاد بزرگ اسکای لایت در این پروژه، از Steel Structure به عنوان سازه نگهدارنده و پروفیل add-on استفاده شده است.

خانه 17 الف

طراح: آقای مهندس علی شکرالهی

کارفرما و مجری: آقایان مهندس معلمی و مهندس اسماعیل جلالی

بازشوهای این پروژه بصورت لیفت اند اسلاید و لولایی طراحی و اجرا شده اند. پنجره لیفت اند اسلاید (Lift & Slide) از جمله بازشوهای مدرنی است که امروز بسیار پراستفاده است و توانسته محبوبیت بسیار بالایی پیدا کند. پنجره لیفت اند اسلاید روی دو ریل و چند چرخ سوار شده است، در نتیجه باز و بسته شدن این نوع درب بسیار نرم می باشد. این نوع درب و پنجره ها، همانطور که از اسمشان مشخص است، با چرخاندن دستگیره، ابتدا حدود 0.5 سانتی متر به سمت بالا حرکت می کند؛ به عبارتی 5 میلی متر از فریم بلند می شود، که به این حالت (Lift) می گویند و سپس با استفاده از چرخ هایی که برای این نوع درب طراحی شده، در راستای افقی به سمت چپ یا راست، حرکت می کند، که به این حالت نیز (Slide) گفته می شود.

کارفرما: جناب آقای بهمنی

طراح: آقای مهندس علی قهرمان پور

ویژگی بارز این پروژه استفاده از بازشوهای فرانسوی بصورت درب و پنجره می باشد که در کنار بازشوهای لیفت اند اسلاید و لولایی در این پروژه طراحی و اجرا شده است. در بازشوهای فرانسوی قابلیات باز و بسته شدن همزمان هر دو لنگه وجود دارد. ویژگی بازشوهای فرانسوی عبارتند از:

  • عایق بندی صوتی و حرارتی و همچنین جلوگیری از ورود گرد و غبار
  • قابلیت نصب سیستم تک حالته و دوحالته بر روی بازشوی آن
  • امکان ثابت نگهداشتن یک لنگه و استفاده از لنگه دیگر به صورت بازشو
  • فراهم نمودن فضای بیرونی بیشتر

پروژه بلوار صنایع

معمار: دکتر امیرحسین اشعری

گروه معماری اشعری و همکاران

مجری: مهندس محسن شمس آبادیان

پروفیل های استفاده شده در این پروژه UPVC دورو لمینت از برند ویستا بست و یراق آلات کاله می باشند.

کارخانه نوآوری آزادی

طراحی و اجرا :گروه دیبا

پروفیل های استفاده شده در این پروژه UPVC از برند ویستا بست و درب های آلومینیومی از برند GA و سری 68 می باشد.

پروژه مسکونی خیابان مهر

کارفرما: جناب آقای مهندس تراب

طراح: جناب آقای مهندس مهرداد ایروانیان

پرفیل های استفاده شده در این پروژه از سری INOPEX 130 لیفت اند اسلاید با تحمل وزن 300 کیلوگرم و GC68 می باشند. یراق آلات از برند SIEGENIA آلمان است.

ویلا فراموشگاه

طراحی و اجرا:

دفتر معماری استاک

سرکار خانم مهندس نازنین کازرونیان

جناب آقای مهندس علی سوداگران

پروفیل پنجره های این پروژه از سری GS97.LS Monorail و یراق آلات لیفت با تحمل وزن ۲۰۰ کیلوگرم از برند SIEGENIA آلمان می باشند.

ساختمان ۴۳۳

کارفرما : جناب آقای آشنایی

مجری: جناب آقای مهندس بهراد مستقیم

طراح: جناب آقای مهندس مجتبی کاظمی

پروفیل پنجره های این پروژه از سری LARA 79 و یراق آلات از برند SIEGENIA آلمان می باشند.

ویلا رمپ

کارفرما : جناب آقای کشاورز

طراحی و اجرا: دفتر معماری استاک

سرکار خانم مهندس نازنین کازرونیان و جناب آقای مهندس علی سوداگران

يكي از ويژگي هاي خاص اين پروژه طراحي ،آنالیز سازه اي و ساخت پنجره با سيستم ليفت اند اسلايد به طول ٢١ متر و ارتفاع ٣ متر به صورت سه ريل و نصب شيشه هاي جامبو سايز مي باشد. پروفیل های استفاده شده از سری GS97 لیفت اند اسلاید و GC68 لولایی و فیکس میباشند. یراق آلات از برند SIEGENIA آلمان می باشند.

پروژه ۲۴۶۲

کارفرما : مهندس مولا

پروفیل های استفاده شده در این پروژه از نوع ترمال بریک سری GS97 و GC68 لیفت و لولایی برند گلوبالوم (GA) می باشند. یراق آلات از برند SIEGENIA آلمان است.

پروژه ۲۱۱۲

مالک: دکتر مهدی زاده

کارفرما: آقای ستوده

طراح و مجری: مهندس سعیدی

کرتین وال این پروژه سری GF 60*60 و GF 60*120 با بازشوهای tilt-out و parallel-out و پروفیل پنجره ها از نوع ترمال بریک سری GS97 مونوریل و لیفت و لولایی برند گلوبالوم (GA) می باشند. یراق آلات از برند SIEGENIA آلمان است.

پروژه افلاک

کارفرما: جناب آقای نصیری و جناب آقای صادقی

طراح: مهندس حمیدرضا کریمی

مجری: مهندس رضا صادقی و مهندس محمد آریان

لامل های افقی و عمودی استفاده شده در کرتین وال از سری GF 60*120 و پروفیل پنجره ها از نوع ترمال بریک سری GS97 مونوریل و لولایی GC68 برند گلوبالوم (GA) می باشند. یراق آلات از برند SIEGENIA آلمان است.

پروژه کوچه ۲ رادفر

کارفرما: جناب آقای مهندس فرجود

طراح: دفتر معماری نوا

سرکار خانم مهندس فاطمه میمنی و جناب آقای مهندس آرش دبیری

پروفیل های استفاده شده در این پروژه از نوع ترمال بریک برند گلوبالوم (GA) می باشند. یراق آلات از برند SIEGENIA آلمان است.

ساختمان پروانه، کوی دنا

طراح: استودیو معماری پاد

معمار: مهندس پیام پیرو

اجرا: مهندس پوریا پیرو

مجری: شرکت پداتار

پروفیل های استفاده شده در این پروژه از نوع ترمال بریک ASAS می باشند. یراق آلات از برند SIEGENIA آلمان است.

پروژه مسکونی فرهنگ شهر

معمار: دکتر امیرحسین اشعری

گروه معماری اشعری و همکاران

مالک: پروفسور محمود مشفقیان

مجری: مهندس محسن شمس آبادیان

پروفیل های استفاده شده در این پروژه از نوع ترمال بریک و برند گلوبالوم (GA) می باشند. یراق آلات از برند SIEGENIA آلمان است

پروژه کوهسار

مالک: جناب آقای مروج

مجری: مهندس محمد امین مروج

معمار: مهندس مجتبی برزوییان

پروفیل های استفاده شده در این پروژه از سری GC68 و لیفت اند اسلاید سه ریل سری GS97 میباشد. یراق آلات از برند SIEGENIA آلمان و بصورت دوحالته و فرانسوی است.

پروژه کوچه ۵ ستارخان

مالک و مجری: مهندس علیرضا مفتاحی و مهندس امیر احمد طیبی

معمار: مهندس تورانی

پروفیل های استفاده شده در این پروژه از نوع ترمال بریک لولایی، فرانسوی و فیکس سری GC68 و لیفت اند اسلاید سه ریل سری GS97 برای پنجره های پاکت میباشد. یراق آلات از برند SIEGENIA آلمان و بصورت دوحالته و فرانسوی است. یراق لیفت اند اسلاید با قابلیت تحمل وزن ۲۰۰ کیلوگرم در هر بازشو استفاده شده است. کرتین وال راه پله لامل GF 60*100 میباشد با face cap و بازشوهای tilt out