قیمت درب آلومینیومی

ساختمان های امروزی به لطف حضور درب آلومینیومی، معانی ظاهری و ساختاری بهتری پیدا کرده اند. درب آلومینیومی یکی از بهترین درب های ساختمانی است که از آلیاژ آلومینیوم تشکیل یافته و وزن کمی دارد. این درب سبک وزن، بسیار مستحکم است و در برابر هر عامل بیرونی حتی ضربه و فشار، مقاومت می کند. این محصول نه تنها به واسطه وزن و استحکام عالی خود، مورد توجه قرار گرفته؛ بلکه با برخورداری از طراحی حرارتی مناسب توانسته بهره وری انرژی را افزایش دهد. بنابراین می توان از آن به عنوان یک عایق بی نظیر در برابر حرارت یاد کرد. نباید فراموش کرد که قیمت درب آلومینیومی در برابر مزیت های بسیار آن، آنقدر مناسب است که می توان از آن نیز به عنوان یک مزیت برای این درب نام برد.

چرا استفاده از درب آلومینیومی رواج یافته است؟

جدا از مسائل مهمی همچون قیمت درب آلومینیومی، دلایل دیگری نیز وجود دارند که باعث جلب توجه به این محصول شده و آن را در صنعت ساختمان سازی، رواج بخشیده اند. درب آلومینیومی با برخورداری از مقاومت بالا، به عنوان درب دهانه بزرگ، قابل استفاده است. به عبارت دیگر این درب، تنها آیتمی است که می توان برای اجرای درب های ساختمانی دهانه بزرگ از آن استفاده کرد.

با حضور این درب، دیگر نیاز به اقدامات اضافی همچون مقاوم سازی دیوار و صرف هزینه برای این کار نخواهد بود. این درب به تنهایی وزن بالا را تحمل می کند؛ از همین رو آن را بصورت درب بالکن یا درب محوطه اجرا می نمایند. با انتخاب این درب، نه تنها مقاوم سازی های لازم صورت می گیرد؛ بلکه یک فضای زیبا مزین به یک درب مدرن ساختمانی شکل خواهد گرفت.

دلایلی قانع کننده برای خرید درب آلومینیومی

درب آلومینیومی علاوه بر اینکه قابلیت اجرا در اندازه های بزرگ را دارد؛ مزیت های دیگری را نیز داراست که به آنها اشاره خواهیم کرد:

بادوام

مهمترین امتیازی که در درب آلومینیومی می توان جستجو کرد؛ دوام طولانی آن است. این درب سالهای سال در ساختمان حضور داشته و در طی این مدت می توان مزایای حاصل از آن را دریافت کرد.

عایق

درب آلومینیومی در برابر انرژی و صدا عایق است. بنابراین می توان با نصب آن، از ورود و خروج سرما و گرما و صدا جلوگیری نمود.  البته باید به این نکته مهم تاکید کرد که این کار از عهده درب آلومینیومی تک جداره بر نمی آید و تنها درب آلومینیومی دوجداره، چنین عملکردی دارد.

درب ساختمانی امن

شاید قیمت درب آلومینیومی، دلیل محکمی برای خرید این محصول باشد؛ اما امنیت بالای آن نیز دلیل قانع کننده دیگری است که می توان برای خرید درب آلومینیومی به آن اکتفا کرد.

نگهداری آسان

نگهداری آسان و کم دردسر این درب نیز دلیل دیگری است که انگیزه خرید درب آلومینیومی را تقویت می کند. مقاومت بی نظیر آن در برابر خوردگی، بی تاثیر در این موضوع نبوده است. برای مثال درب هایی مثل درب آهنی، نیازمند رسیدگی مداوم اند و باید برای جلوگیری از زنگ زدگی، با ضد زنگ، پوشش دهی شوند. درب آلومینیومی از این قاعده مستثنی است و به این امور نیازی ندارد.

تاثیر ناپذیر از نوسانات دمایی

نوسانات دمایی ممکن است باعث انقباض یا انبساط درب های آهنی و چوبی شوند؛ اما درب آلومینیومی، خود را از آنها کنار کشیده و از نوسانات دمایی، تاثیر نمی پذیرد.

قابل بازیافت

درب آلومینیومی از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است. آلیاژی که کاملا پایدار است و قابلیت بازیافت نیز دارد. لذا این درب ها را پس از اتمام دوره مصرف می توان وارد چرخه بازیافت کرد و از آنها محصولات دیگری ساخت.

درب آلومینیومی و انواع آن

یکی از عواملی که قیمت درب آلومینیومی را تحت تاثیر قرار داده و آن را با تغییراتی همراه نموده؛ تنوع بالای آن است. در ادامه نگاهی خواهیم داشت بر انواع درب آلومینیومی که هر یک با قیمت های گوناگون عرضه می شوند:

1.    درب آلومینیومی ترکیبی:

با شنیدن نام این محصول، یاد چه چیزی می افتید؟ اگر تصویر یک محصول ترکیبی مثل ترکیب در و پنجره در ذهنتان ترسیم می شود؛ باید بگوییم این تصویر کاملا درست است. این محصول به طرز هوشمندانه ای طراحی شده و ترکیبی از درب و پنجره را نشان می دهد. در برخی از فضاها مثلا فضاهای کم جا، ضرورت این محصول، بیشتر احساس می شود.

2.    درب آلومینیومی تاشو:

نام دیگری که می توان برای این درب انتخاب کرد؛ عبارت است از: درب آلومینیومی 2 شاخه. این درب به اندازه طول اتاق باز شده و نقش یک تقسیم گر را بر عهده دارد.

3.    درب آلومینیومی نرده ای:

پانل شیشه ای شفاف را می توانید در این درب ببینید. پانلی که به اندازه کافی، بزرگ به نظر می رسد. آنچه لولا را به قاب اصلی اتصال می دهد؛ همین پانل است. درب آلومینیومی را می توان ترکیبی از درب ساختمانی مدرن و سنتی دانست. نمای پانوراما یکی از نماهای جذابی است که با نصب و اجرای این درب به وجود آمده و این نما به فضای اطراف اختصاص دارد.

4.    درب کشویی (ریلی):

درب آلومینیومی کشویی یکی از شیک ترین درب هایی است که تا به حال دیده اید. فریم به کار رفته در آن، آلومینیومی است. این درب، امکان اجرا در ابعاد بزرگ را داشته و این بهترین امتیاز برای درب فوق محسوب می شود. این درب، عملکرد بی صدا و روانی دارد. فضاهای پر تردد اغلب از آن جهت نصب بهره می جویند. همچنین این درب، امکان اجرا به صورت درب یک لت یا چند لت متحرک و درب یک لت یا دو لت ثابت را دارند. لت های متعلق به آن به طرفین باز و بسته شده و به همین دلیل فضا را اشغال نمی کنند.

موضوع دیگری که مهم است؛ قیمت درب آلومینیومی کشویی است که با توجه به ابعاد درب محاسبه می شود. مزیت دیگری که می توان به این درب نسبت داد؛ برخورداری از متنوع ترین مدل ها و رنگهاست. بنابراین می توان آن را با رنگ و مدل دلخواه سفارش داد و در بخش های مختلف ساختمان نصب نمود. با این کار، تغییرات بصری جالبی در محیط، حکمفرما می گردد.  درب آلومینیومی کشویی نه تنها نور زیادی را به داخل می تاباند؛ بلکه امکان تماشای فضای اطراف و لذت بردن از آن را نیز به وجود می آورد.

5.    درب کرکره ای:

درب آلومینیومی کرکره ای یکی دیگر از انواع این محصول به شمار می آید. تیغه های این درب، از جنس آلومینیومی اند. این تیغه ها هر رنگی را پذیرفته و وزن بسیار کمی دارند.

6.    درب آکاردئونی:

این محصول که به عنوان درب اتوبوسی نیز لقب گرفته، به درب تاشو، کم شباهت نیست. پس از اینکه لت های متحرک آن جمع می شوند؛ لت های ثابت نیز جمع شده و این فرآیند به داخل اتفاق می افتد. در آخر، سایر لت ها روی آن قرار می گیرند.

دسته بندی درب آلومینیومی بر اساس کارکرد

تا به اینجا با انواع درب آلومینیومی یعنی مدل های پر تنوع این محصول آشنا شدید. اکنون وقت آن رسیده تا آگاهی تان را نسبت به انواع این درب بر اساس کارکرد یا عملکرد، افزایش دهید. ناگفته نماند قیمت درب آلومینیومی با توجه به عملکرد این درب، برآورد می گردد. برای مثال می توان به دو درب آلومینیومی ساده (دستی) و برقی اشاره کرد. مسلما قیمت درب آلومینیومی برقی با توجه به عملکرد سریع و روان آن، بیشتر از قیمت درب آلومینیومی دستی خواهد بود. در قسمت زیر، تعاریف مختصری از این دو محصول را ارائه داده ایم:

·      درب آلومینیومی دستی:

این محصول در مقایسه با درب های آلومینیومی برقی، قدیمی تر است و ساختار ساده تری دارد. باز و بسته شدن آن به صورت دستی انجام گرفته و نیروی دست منجر به این کار می شود. استفاده از این نوع درب در ورودی ساختمان، مرسوم است. البته از آن در بخش های داخلی نیز بهره می برند. با توجه به اینکه اجزایی همچون جک پارکینگی و موتور در این درب وجود ندارند؛ لذا می توان قیمت کمتری را از آن متصور بود.

·      درب آلومینیومی برقی:

قیمت درب آلومینیومی برقی نسبت به مدل های دستی، بالاتر است؛ به این علت که این درب علاوه بر عملکرد بهتر، ساختار پیچیده تری داشته و مجهز به قطعات و اجزای بیشتری همچون موتور و جک است.

عواملی که قیمت درب آلومینیومی را تغییر می دهند

یکی از دغدغه مهم خریداران پیش از خرید درب آلومینیومی، قیمت آن است. در این باره باید گفت عوامل متعددی به عنوان پارامترهای تاثیرگذار وجود دارند که می توانند قیمت درب آلومینیومی را تغییر دهند. با هم به بررسی این عوامل می پردازیم:

1. شیشه مورد استفاده در درب

درب های آلومینیومی که حاوی سطح شیشه ای هستند؛ متشکل از شیشه هایی با کیفیت های متفاوت می باشند. این موضوع می تواند محرکی باشد برای قیمت درب آلومینیومی و تغییر آن. قطعا استفاده از شیشه های باکیفیت، هزینه های بیشتری را در پی داشته و منجر به افزایش قیمت خواهد شد.

2. یراق آلات

یراق آلاتی مثل لولا، دستگیره و … از مهمترین اجزای درب آلومینیومی محسوب می شوند. اگر این یراق آلات متعلق به برندهای مطرح و در برگیرنده بالاترین کیفیت باشند؛ قطعا تاثیر بیشتری روی افزایش قیمت درب آلومینیومی خواهند داشت.

3. وزن و ساختار

وزن و ساختار کلی درب نیز بی تاثیر در قیمت آن نیست. درب هایی که در اندازه های بزرگتر و متراژ بیشتر ساخته می شوند؛ طبعا وزن بالاتری دارند. به دنبال آن، قیمت این درب ها نیز بیشتر خواهد بود.

4. سیستم باز کننده درب

درب آلومینیومی بر اساس اینکه از کدام سیستم باز کننده (دستی یا برقی) برخوردار باشد؛ دارای قیمت های متفاوتی خواهد بود.

5. تک جداره یا دوجداره بودن آن

درب های دو جداره آلومینیومی که وظایف مهمتری بر عهده دارند و از مقاومت بیشتر، حکایت می کنند؛ قطعا قیمت بالاتری خواهند داشت.

6. جنس پروفیل

جنس پروفیل، بی تاثیر در قیمت درب آلومینیومی نیست. ممکن است برخی از مدل های این درب دارای پروفیل آلومینیوم ساده باشند؛ ممکن است متشکل از آلومینیومی ترمال بریک باشند. ترمال بریک، نسل جدید آلومینیوم است که هم رنگ پذیری بهتری دارد و هم عایق قوی تری است.

درب آلومینیومی ساده و ترمال بریک چه فرقی دارند؟

در بخش قبلی از محصولی با عنوان آلومینیوم ترمال بریک صحبت کردیم. این آلیاژ که در تولید درب های آلومینیومی نیز مورد توجه قرار گرفته؛ دارای تفاوت های اساسی با آلومینیوم ساده است. مانند:

  • قیمت درب آلومینیومی ترمال بریک بیشتر است چون از مواد موثر همچون پلی آمید در ساختار آنها استفاده شده است. این مواد، خاصیت ضد اشتعال بودن را به درب عطا کرده اند.
  • جداره های درب آلومینیومی ترمال بریک با استفاده از ابزارهای ویژه پرس می شوند. این کار، مانع از ورود صدا، لرزش، سرما و گرما به محیط داخلی می شود.
  • انواع مدل های درب ترمال بریک، قابلیت کلاف کاری توسط پانچ و پرس را دارند.
  • این درب در مواقع بحرانی مثل زلزله، عالی عمل می کند.
  • مواد موجود در این درب با محیط زیست سازگارند.
  • سطح استقامت و دوام آنها به مراتب بیشتر است.

پنجره های ترمال بریک

نظر خود را بنویسید