درب و پنجره های دوجداره upvc بسیار زیبا و بادوام هستند به همین دلیل امروزه مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند. همچنین این نوع تجهیزات به دلیل متریال مقاوم و نحوه ساخت به خصوصی که دارند باعث حفظ انرژی موجود در فضا و جلوگیری از ورود و خروج صدا می شوند.

کیفیت و ماندگاری درب و پنجره دوجداره به عوامل و موارد مهمی مانند، نوع متریال انتخاب شده، نحوه اجرا و از همه مهم تر دقت و مهارت نصاب بستگی دارد. هر چه تمیزی و ظرافت کار نصاب درب و پنجره دوجداره بیشتر باشد خروجی با کیفیت تری به دست می آید. همچنین عدم مهارت کافی و اشتباه در ساخت و نصب درب و پنجره توسط نصاب می تواند سبب مشکلات مختلفی شود و هزینه های مربوط به اینکار را افزایش دهد. در این مقاله درباره مراحل ساخت و اجرت نصب درب و پنجره دوجداره بیشتر صحبت می کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

هزینه نصب درب و پنجره دوجداره

اجرت نصب درب و پنجره دوجداره از سوالات پرتکرار کاربرانی است که قصد ساخت و اجرای این نوع تجهیزات را در ساختمان های خود دارند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هزینه ساخت و نصب پنجره دوجداره با توجه به عوامل مختلفی محاسبه می شود.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت دقیق تجهیزات و هزینه نصب درب و پنجره دوجداره با تکنسین های متخصص مجموعه ارتباط بگیرید. در ادامه برای درک بهتر شما از نحوه محاسبه هزینه ساخت و اجرای این درب و پنجره ها، در رابطه با عوامل و فاکتورهای تاثیرگذار بر روی این مبلغ صحبت می کنیم.

فاکتورهای مهم بر میزان اجرت نصب درب و پنجره

وزن و نوع پروفیل مصرفی از موثرترین فاکتورها بر میزان اجرت نصب درب و پنجره و ساخت آنها است. اما عوامل دیگری مانند، اندازه قاب، جنس پروفیل، ضخامت پروفیل و… هم بر روی هزینه ساخت و نصب درب و پنجره دوجداره تاثیرگذار می باشد. در ادامه جزئیات بیشتر این عوامل را بررسی می کنیم.

اندازه قاب درب و پنجره دوجداره: همانطور که میدانید هر چه ابعاد و طول عرض پنجره بزرگتر باشد متریال و پروفیل بیشتری استفاده می شود. همچنین ساخت و نصب درب و پنجره هایی با ابعاد بزرگ نیاز به زمان و نیروی کار بیشتری دارد. تمامی این موارد بر قیمت ساخت و اجرای درب و پنجره دوجداره موثر می باشند.

نوع و جنس پروفیل برای ساخت درب و پنجره ها: مهم ترین و تاثیرگذارترین عامل بر اجرت نصب درب و پنجره دوجداره نوع پروفیل مصرفی و دیگر تجهیزات مورد استفاده برای انجام این کار است. شما می توانید بر اساس بودجه و سلیقه ای که دارید متریال مورد نظر خود را انتخاب کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که درب و پنجره هایی که از پروفیل های بازیافتی ساخته می شوند دوام و استحکام بسیار پایینی دارند و بعد از گذشت چند سال نیاز است تا مجدد درب و پنجره خود را تعویض کنید.

میزان ضخامت پروفیل مورد نیاز برای ساخت و نصب درب و پنجره: هر چه ضخامت پروفیل مصرفی برای ساخت درب و پنجره بیشتر باشد وزن کلی آن هم سنگین تر است و این امر نشان دهنده کیفیت و استحکام بالای درب و پنجره دوجداره می باشد. به همین دلیل میزان ضخامت پروفیل یکی دیگر از عوامل مهم بر میزان اجرت نصب درب و پنجره بوده و باید هنگام سفارش این نوع تجهیزات به این نکات توجه داشته باشید. پروفیل هایی با ضخامت پایین توانایی تحمل شیشه دوجداره را ندارند به همین دلیل بهتر است به کیفیت این متریال توجه ویژه ای داشته باشید.

بررسی مراحل ساخت و اجرای درب و پنجره UPVC

در ابتدا اندازه گیری ابعاد و طول و عرض درب و پنجره توسط نصاب کاربلد انجام می شود. دقت داشته باشید که اندازه گیری درب و پنجره های قدیمی و عملیات تخریب و نصب تجهیزات جدید هم باید توسط افراد متخصص و کاربلد انجام بپذیرد.

در مرحله دوم پروفیل ها براساس مقیاس و اندازه های به دست آمده در کارگاه برش داده می شوند. سپس نقاط لازم برای نصب دستگیره های درب و پنجره با استفاده از شابلون و دستگاه های مخصوص سوراخ می گردند و به محل مورد نظر انتقال می یابند.

درب و پنجره های یو پی وی سی قبل از نصب تمیز و پاکسازی می شوند. سپس چارچوب درب و پنجره با دقت نصب و تراز میگردند.

محل های قرارگیری درب و پنجره دوجداره توسط نصابان و با استفاده از ابزار مناسب سوراخ می شوند و بعد از آن تمامی یراق های مصرفی چک و بررسی میگردند.

بعد از انجام مراحل بالا نوبت به ثابت کردن درب و پنجره های دوجداره با استفاده از پیچ و دیگر ابزار مخصوص و متناسب با وزن مصالح می رسد. بعد از آن نصابان با استفاده از چسب های مخصوص و فوم تمامی درزهای درب و پنجره ها را پوشش می دهند.

در انتهای کار چسب و لیبل های پروفیل جدا شده و تمامی درب و پنجره ها رگلاژ و تراز می شوند.

افرادی که قصد بازسازی ساختمان خود را دارند می توانند از این مصالح بروز و پرکاربرد استفاده کنند. فقط باید این کار را به نصابی کاربلد و قابل اطمینان بسپارند تا بدون تخریب و با ظرافت زیاد این کار را انجام دهد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که اجرت نصب درب و پنجره دوجداره بدون تخریب بیشتر از سایر موارد است.

نصاب درب و پنجره دوجداره چه ویژگی و وظایفی دارد؟

به صورت کلی نصاب درب و پنجره دوجداره با استفاده از ابزار و تجهیزات به خصوصی مانند، دلر، پیچ بند، دستگاه برش و… عملیات برش و اجرای پنجره یو پی وی سی را انجام می دهند. در قسمت ذیل ویژگی های نصاب درب و پنجره را عنوان می کنیم.

یک نصاب کاربلد و موفق باید تجربه کافی برای ساخت و اجرای درب و پنجره یو پی وی سی را داشته باشد. این تجربه را نصابان از کار در کارگاه های ساخت درب و پنجره آلومینیومی و دوجداره به دست می آوردند.

شناخت و اطلاعات کافی داشتن از ابزار و تجهیزات موجود در کارگاه ساخت درب و پنجره و نحوه کار با آنها از دیگر موارد مهمی هستند که نصابان باید به خوبی از آنها مطلع باشند. برش پروفیل ها، طراحی و ساخت درب و پنجره و رگلاژ از کارهای مهمی هستند که نصابان این کار باید به خوبی آنها را انجام دهند.

هوشمندی و دقت بالا مهم ترین ویژگی نصاب درب و پنجره یو پی وی سی است. نحوه اندازه گیری صحیح برای اجرا و ساخت درب و پنجره دوجداره نیاز به دقت دارد و علاوه بر تمیزی و خروجی مطلوب در رگلاژ بهتر و دوام بیشتر این مصالح هم بسیار موثر است.

بخشی از اجرت نصب درب و پنجره دوجداره مربوط به دستمزد و هزینه کارکرد نصاب است. هرچه ظرافت و تمیزی عملکرد نصاب بهتر باشد بدون شک دستمزد بیشتری هم دریافت می کند. انجام صحیح کارهایی مانند، درزگیری و آب بندی اصولی در کیفیت و خروجی کلی نصب درب و پنجره بسیار مهم است. شرایط آب و هوایی بر روی کیفیت اجرا و نصب درب و پنجره موثر است به همین دلیل نصاب باید به این موارد هم توجه لازم را داشته باشد.

نصابی که دارای تجربه، اطلاعات کافی و دقت بالا باشد و در کوتاهترین زمان بهترین خروجی را تحویل دهد و از همه مهم تر هزینه معقولی برای اجرت نصب درب و پنجره دریافت کند بدون شک بهترین انتخاب برای انجام این کار می باشد. در نظر داشته باشید که برای تعویض درب و پنجره سازه های قدیمی بدون عملیات تخریب هزینه بیشتری در نظر گرفته می شود اما بدون شک این کار بسیار پر مزیت است.

نصب پنجره upvc بدون تخریب چه مزیت هایی دارد؟

امکان نصب پنجره دوجداره جدید در جایگاه پنجره های قدیمی وجود دارد و این کار سبک جدیدی در فضای ساختمان ایجاد می کند. دقت داشته باشید که تمامی فرایند نصب این ابزار و تجهیزات باید اصولی و بدون هیچگونه تخریبی انجام شود تا از کیفیت و ماندگاری مطلوبی برخوردار باشد. در ادامه مزایای اجرا و نصب درب و پنجره دوجداره را بدون انجام عملیات تخریب عنوان می کنیم.

امکان نصب پنجره های دوجداره بر روی چارچوب های مختلفی مانند، فلزی، چوبی، سیمانی و آجری وجود دارد.

نصب پنجره های دوجداره بر روی چارچوب آماده سازه های قدیمی بدون انجام فرایند تخریب سرعت انجام کار را بسیار افزایش می یابد.

برای نصب پنجره های upvc بر روی فریم های پنجره های قدیمی نیازی به استفاده از مصالح ساختمانی نیست به این دلیل که قاب و قالب اصلی توسط پیچ های مخصوص و محکم نصب شده است.

اجرای پنجره های دوجداره بر روی چارچوب های قبلی بدون انجام عملیات تخریب صورت می گیرد به همین دلیل نیازی به تخلیه ساختمان نیست.

مهم ترین نکاتی که قبل از نصب درب و پنجره دوجداره باید بدانید!

همیشه برای انجام هر کاری باید نکات و جوانب مختلفی را برای به دست آوردن بهترین و با کیفیت ترین خروجی در نظر بگیرید. برای بهتر طی شدن مراحل نصب درب و پنجره دوجداره باید پروفیل مصرفی قبل از استفاده در دمای 5 الی 35 درجه قرار گیرد و فشار و بار اضافی به ان وارد نشود. جابجایی بی مورد پروفیل باعث آسیب به آن شده و کیفیت کار را کاهش می دهد.

در نصب پنجره های دوجداره بدون تخریب، فریم های آهنی بهترین متریال هستند زیرا استحکام و مقاومت این مصالح را افزایش می دهند. همچنین چارچوب های آهنی انجام مراحل یوخ کاری و نصب پنجره ها را سهل می کنند. برای مقاومت بیشتر چارچوب های آهنی از ضد زنگ استفاده می شود. اینکار در بهتر شدن ظاهر این تجهیزات هم بسیار موثر است.

رعایت نکات گفته در بالا بردن کیفیت و زیبایی درب و پنجره دوجداره بسیار مهم و کاربردی هستند. نصاب درب و پنجره با رعایت این نکات خروجی بهتری به مشتریان خود ارائه می دهد و به ماندگاری بیشتر این تجهیزات بسیار کمک می کند. اجرت نصب درب و پنجره دوجداره با توجه به ظرافت کار متفاوت می باشد.

نصب درب و پنجره دوجداره upvc چه مزایایی دارد؟

  • دارای ظاهری زیبا و شیک.
  • بهترین عایق و محافظ در برابر خروج هوای گرم یا خنک ساختمان و در نتیجه صرفه جویی در مصرف انرژی.
  • عایق صوتی و بهترین تجهیز برای کاهش انتقال صدای بیرون به داخل ساختمان و بالعکس.
  • دارای استحکام بسیار بالا.
  • مقاومت در برابر عواملی مانند، باران، طوفان و باد.
  • مانع از نفوذ باران و گرد و خاک به فضای داخل در صورت آب بندی و درزگیری اصولی.
  • دارای ثبات رنگ در شرایط آب و هوایی مختلف.
  • عدم نیاز به مواد نگهدارنده و براق کننده برای حفظ رنگ.
  • دوام و ماندگاری بالا.
  • پرداخت هزینه معقول و مناسب به عنوان اجرت نصب درب و پنجره.

Leave a Reply