تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی

امروزه استفاده از درب و پنجره های آلومینیومی در مقایسه با سایر متریال ها طرفداران بیشتری دارد. دلیل این امر، کیفیت بی نظیر و مزایای این نوع درب و پنجره است. درب و پنجره های آلومینیومی که امروزه تولید می شوند، تفاوت زیادی با درب و پنجره های آلومینیومی قدیمی دارند. این تفاوت، هم از نظر شکل ظاهر و هم از نظر کیفیت است. معمولا خریداران درب و پنجره های آلومینیومی برندی را برای خرید انتخاب می کنند که محصولات آن، کیفیت لازم را داشته باشند. با توجه به این موضوع، تولید کننده درب و پنجره باید در پروسه تولید خود فاکتورهایی را در نظر بگیرد. معمولا تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی به منظور سنجش کیفیت محصولات خود، آزمون هایی را روی درب و پنجره های ساخته شده انجام می دهند.

البته لازم به ذکر است که، همه تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی به این امر توجه ای ندارند. در کل هر نوع برند و تولید کننده ای را نمی توان درجه یک دانست و از محصولات آن استفاده کرد. به منظور آشنایی با فاکتورهای موثر در تولید درب و پنجره استاندارد که تولید کننده باید آنها را در ساخت درب و پنجره در نظر بگیرد، در ادامه با ما همراه باشید.

وجود کادر مجرب و حرفه ای و تاثیر آن در تولید درب و پنجره استاندارد

اولین فاکتوری که تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی در تولید درب و پنجره استاندارد باید در نظر بگیرند، به کارگیری کادری مجرب و حرفه ای است. اهمیت این موضوع به دلیل حساسیت کار از مراحل اولیه اندازه گیری ها ، طراحی دقیق و اصولی تمامی بازشوها، خرید متریال ها و نهایتا تولید و نصب درست آن ها است. به عنوان مثال چنانچه اندازه گیری اولیه  و نهایی درست و اصولی نباشد کلیه مراحل کار تحت تاثیر قرار گرفته و در نتیجه هنگام نصب، درب و پنجره به طور کامل در جای خود فیکس نخواهند شد. فیکس نشدن درست نیز، تاثیر منفی در ویژگی عایق بودن درب و پنجره ساخته شده دارد. همانطور که مطلع هستید، یکی از ویژگیهای درب و پنجره آلومینیومی دوجداره، عایق بودن این نوع درب و پنجره ها است. البته لازم به ذکر است، کیپ شدن زیاد هم تاثیر منفی در رگلاژ بودن پنجره دارد. با توجه به این موضوع اندازه گیری ها، طراحی، تامین مواد اولیه و تولید و نصب همگی نیازمند سطح بالایی از دقت است.

استفاده از پروفیل استاندارد و با کیفیت

از دیگر فاکتورهای مهم که تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند، استفاده از پروفیل استاندارد و با کیفیت در ساخت درب و پنجره آلومینیومی است. پروفیلی که در ساخت درب و پنجره آلومینیومی به کار میرود، دارای چندین درجه کیفیت است.

بعضی از تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی به منظور صرفه اقتصادی، از پروفیل درجه 2 و یا درجه 3 در ساخت درب و پنجره استفاده می کنند. این امر فقط به ضرر مصرف کننده است چرا که، مدتی بعد از نصب درب و پنجره، پروفیل کاملا کیفیت خود را از دست می دهد. این کاهش کیفیت به نحوی است که باید درب و پنجره تعویض شوند! در صورتی که اگر تولید کننده از پروفیل آلومینیومی درجه 1 و مرغوب در ساخت درب و پنجره استفاده کند، تا چندین سال نیاز به تعویض درب و پنجره نیست. دلیل این امر مقاومت پروفیل درجه یک در برابر رطوبت و نور خورشید است. با توجه به این موضوع، انتخاب یک تولید کننده معتبر و مطرح اهمیت زیادی دارد. ضخامت استاندارد پروفیل نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که تولید کننده باید در تولید درب و پنجره آلومینیومی استاندارد آن را در نظر بگیرد.

تجهیزات پیشرفته و چگونگی تاثیر آن در تولید درب و پنجره آلومینیومی استاندارد

یکی دیگر از فاکتورهای موثر در تولید بهترین درب و پنجره، که تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند، بکارگیری تجهیزات پیشرفته در ساخت درب و پنجره است. در واقع زمانی تولید کننده امکان ساخت درب و پنجره استاندارد را دارد که، از تجهیزات پیشرفته و به روز در ساخت درب و پنجره های خود استفاده کند. به عنوان مثال با استفاده از دستگاه پرس پیشرفته و مجهز، هیچگونه درزی در قاب درب و پنجره باقی نمی ماند. علاوه بر این، با استفاده از دستگاه و تجهیزات پیشرفته، تولید کننده امکان ساخت هر نوع طرحی را با بهترین کیفیت دارد.

کیفیت شیشه های استفاده شده در درب و پنجره

یکی از ویژگیهای درب و پنجره های آلومینیومی با کیفیت، نوع شیشه های دوجداره و سه جداره  ای است که در ساخت آنها استفاده می شود. هر چه کیفیت شیشه دوجداره به کار رفته بیشتر باشد، کیفیت عایق بندی درب و پنجره ساخته شده بیشتر است. علاوه بر کیفیت شیشه، تعداد لایه ها و رعایت فاصله استاندارد فاکتور دیگری است که باید تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی توجه ویژه ای به آن داشته باشند. علاوه بر این کیفیت تزریق گاز آرگون در بین شیشه ها دیگر فاکتور مهمی است که تولید کنندگان باید با دقت بالا آن را انجام دهند.

استفاده از یراق آلات با کیفیت و استاندارد

یراق آلات بخش مهمی از تولید درب و پنجره استاندارد محسوب می شود. در واقع کیفیت یراق آلات تاثیر مستقیم در کیفیت درب و پنجره ساخته شده دارد. با توجه به این موضوع، تولید کننده باید دقت کافی در انتخاب یراق آلات استاندارد داشته باشد. یراق آلاتی که در درب و پنجره های آلومینیومی استفاده می شوند شامل: لولاها، دستگیره ها، ریل ها، بلبرینگ، فیکسر، لاستیک، چسب و مواردی از این قبیل هستند.

علاوه بر کیفیت، متناسب بودن نوع یراق آلات استفاده شده با سیستم بازشو درب و پنجره نیز اهمیت بسیاری دارد. به عنوان مثال، چنانچه در طراحی یک درب یا پنجره از بازشو دو حالته و یا آکاردئونی استفاده شده است، یراق آلات استفاده شده نیز باید دقیقا مطابق با نوع بازشو باشند. در غیر این صورت درب و پنجره ساخته شده استاندارد نیستند. کیفیت متریال یراق آلات نیز امر مهمی است که تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی باید آن را در نظر بگیرند. به عنوان مثال جنس یراق آلات باید به نحوی باشد که در اثر تماس با رطوبت دچار زنگ زدگی و خوردگی نشوند.

درزبندی درست و اصولی و تاثیر آن در تولید درب و پنجره استاندارد

معمولا بعضی از تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی توجه زیادی به درزبندی درست درب و پنجره نصب شده ندارند. در صورتی که یکی از مولفه های مهم در پروسه تولید و نصب درب و پنجره آلومینیومی،  درزبندی درست است. اهمیت این مسئله از این جهت است که درزبندی درست، ارتباط مستقیمی با عایق بندی کامل درب و پنجره دارد. کار درزبندی معمولا توسط یک لاستیک انجام می شود. نکته ای که در این رابطه وجود دارد، کیفیت لاستیک درزبندی است. لاستیک دربندی باید مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و باز و بسته شدن های مکرر درب و پنجره داشته باشد. با توجه به این موضوع، معمولا تولید کنندگان معتبر از لاستیک ای پی دی ام جهت درزبندی درب و پنجره های تولید شده استفاده می کنند. این لاستیک مقاومت بسیار بالایی در برابر نور خورشید و تغییرات آب و هوایی دارد.

تست درب و پنجره ساخته شده

معمولا تولید کنندگان برتر بعد از اتمام ساخت درب و پنجره، تست هایی را جهت سنجش کیفیت محصول ساخته شده انجام می دهند. این تولیدکنندگان تنها در صوتی درب و پنجره ساخته شده را عرضه می کنند که تمام ویژگیهای یک درب و پنجره استاندارد را داشته باشند. البته لازم به ذکر است که، تمام تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی امکانات و تجهیزات لازم را جهت تست کیفیت درب و پنجره ندارند. به همین دلیل است که انتخاب یک برند برتر اهمیت زیادی دارد. شرکت ایستاوین تنها آزمایشگاه تست نما و درب و پنجره دوجداره را در جنوب کشور و اولین آزمایشگاه همکار استاندراد را در کشور دارا می باشد.

خدمات پس از فروش

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی باید در ساخت درب و پنجره در نظر بگیرند، خدمات پس از فروش است. تولید کننده ای که به کیفیت محصولات خود اطمینان داشته باشد، خدمات پس از فروش را برای محصولات خود در نظر می گیرد.

ضمانت محصولات تولید شده

معمولا بیشتر خریداران، برندی را برای خرید درب و پنجره انتخاب می کنند که محصولات خود را تضمین کند. در واقع مشتریان تضمین محصولات تولید شده توسط تولید کننده را، نشان دهنده کیفیت محصولات تولید شده می دانند.

برترین تولید کننده درب و پنجره آلومینیومی استاندارد

تولید کنندگان زیادی وجود دارند که در حوزه تولید درب و پنجره آلومینیومی، فعالیت دارند. با توجه به این امر معمولا خریداران هنگام خرید و انتخاب یک برند معتبر دچار سردرگمی خواهند شد چرا که، تشخیص درب و پنجره استاندارد برای مصرف کننده قابل تشخیص نیست. بر همین اساس، خریداران ممکن است در انتخاب خود دچار اشتباه شوند. خرید درب و پنجره نامناسب هزینه های سنگینی را برای خریداران به دنبال دارد. با توجه به این موضوع، توصیه ما به شما خرید از مجموعه ایستاوین است اما، چرا توصیه ما شرکت ایستاوین است؟

دلیل اعتبار ایستاوین در تولید درب و پنجره استاندارد         

اینکه شرکت ایستاوین معتبرترین تولید کننده درب و پنجره آلومینیومی استاندارد محسوب می شود، یک شعار نیست. در واقع این گروه تولیدی طی سالها تلاش و تجربه این میزان اعتبار را کسب کرده است. در ادامه به دلایل اعتبار شرکت ایستاوین اشاره خواهیم کرد.

* کادری که در این گروه تولیدی فعالیت دارند، مجموعه ای از مهندسان حرفه ای هستند. این مهندسان تخصص لازم و کافی را در زمینه تولید و طراحی درب و پنجره آلومینیومی دارند.

* یکی از دلایل موفقیت گروه ایستاوین در تولید درب و پنجره استاندارد، دستگاه ها و تجهیزات به کار رفته در ای گروه تولید هستند. در واقع این دستگاه ها، جزء پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا در حوزه ساخت درب و پنجره محسوب می شوند.

* تمام محصولاتی که در این گروه تولیدی ساخته می شوند قبل از ارسال به مشتریان، مورد تست  و سنجش کیفیت قرار می گیرند. لازم به ذکر است که کار تست و آزمون درب و پنجره در این گروه تولیدی، توسط مجهزترین دستگاه ها انجام می شود.

* کار اندازه گیری، طراحی، تولید و نصب در مجموعه ایستاوین توسط افراد با تجربه در این زمینه انجام می شود. بر همین اساس هنگام نصب، درب و پنجره بدون هیچ مشکلی نصب می شوند.

* شرکت ایستاوین در راستای احترام به مشتریان گرامی، خدمات پس از فروش 10ساله و ضمانت 3 ساله را برای محصولات خود در نظر گرفته است. 3 سال ضمانت درب و پنجره و 10 سال خدمات پس از فروش، نشان دهنده کیفیت فوق العاده و بی نظیر محصولات این گروه تولیدی است.

* یکی دیگر از دلایلی که گروه ایستاوین به عنوان تولید کننده درب و پنجره آلومینیومی استاندارد شناخته می شود، استفاده از یراق آلات و شیشه های دو جداره با کیفیت و همکاری با معتبرترین تامین کننده ها است.

علاوه بر ویژگی هایی که به آنها اشاره شد در این گروه تولیدی چنانچه خریدار مایل باشد، در انتخاب بهترین نوع درب و پنجره متناسب با ساختمان مورد نظر مشاوره رایگان ارائه می شود. با توجه به ویژگی هایی که در رابطه با گروه تولید ایستاوین اشاره شد، به جرات می توان گفت که این گروه تولیدی یکی از بهترین و معتبرترین تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی در ایران به شمار میرود.

Leave a Reply