فهرست مطالب

خرید درب تراس یا بالکن

 درب تراس یا بالکن

درب تراس یا بالکن برای ایجاد دسترسی فضای داخلی به فضای خارجی ساختمان و همچنین تامین نور طبیعی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. دسته بندی های متفاوتی از درب های تراس و بالکن موجود است که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فردی دارند. اگر محل زندگی شما پر رفت و آمد است، پیشنهاد می شود که با نصب نسل جدید درب های بالکن و تراس این شدت آلودگی صوتی را کاهش دهید. برای تولید انواع درب های تراس از پروفیل های مخصوص استفاده خواهد شد. در این مطلب می ‌خواهیم انواع درب های بالکنی، مزیت های استفاده از درب ها و اهمیت آنها را به طور کامل توضیح دهیم.

بررسی انواع درب تراس یا بالکن

برای شناخت انواع درب تراس یا بالکن باید مدل های گوناگون آنها را مورد بررسی قرار دهیم. شما بر اساس بودجه، نیاز و همچنین سلیقه تان می توانید بهترین مدل درب را برای بالکن یا تراس سفارش دهید.

امروزه درب های بالکن و تراس به صورت دو جداره طراحی و ساخته می شوند. پروفیل های مورد استفاده در ساخت این درب ها، آلومینیوم و یو پی وی سی می باشند. به دلیل امکان استفاده از یراق آلات بسیار باکیفیت، عایق بندی کامل از یک سو و امنیت درب ها از سوی دیگر تضمین شده می باشد. طراحی این درب ها به لحاظ سایز و نوع بازشو و همچنین نوع و رنگ پروفیل، طبق سلیقه مشتری انجام می گردد.

عایق بندی درب بالکن یا تراس فاکتور بسیار مهمی می باشد. بنابراین استفاده از پروفیل های استاندارد در درب تراس و بالکن و شیشه های دو و سه جداره و همچنین یراق آلات مرغوب و با کیفیت از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشند. بسیاری از افراد مایل هستند برای ورود نور طبیعی، تمام سطح داخلی قاب درب تراس را شیشه استفاده نمایند. برخی دیگر از افراد مایل می باشند که بخشی از درب را به پنل چوبی و یا بخشی دیگر از درب را به شیشه اختصاص دهند. عایق حرارتی بودن، عایق صوتی بودن و همچنین امکان نصب توری به عنوان مهمترین ویژگی درب های دو جداره شناخته می شوند.

 درب شیشه ای به عنوان یکی دیگر از انواع درب تراس یا بالکن است. اگر می خواهید از بالکن و تراس به عنوان یک گلخانه استفاده کنید درب های شیشه ای یکی از انتخاب های شما شناخته می‌ شوند. تولید و نصب درب های تراس شیشه ‌ای مشکلاتی را به همراه دارد. هر چه قدر که از شیشه های لمینت و سکوریت در ساخت درب استفاده کنیم، متاسفانه این درب های شیشه ای عایق خوبی نیستند. ایرادی که وارد است در درب های شیشه ای این است که به دلیل عدم وجود قاب در اطراف شیشه، امکان درزبندی کامل وجود ندارد و از طرفی شیشه ها به تمیزکاری مداوم نیز نیاز خواهند داشت. دقت داشته باشید که از شیشه های سکوریت و یا لمینت برای تولید درب های شیشه ای استفاده می شود تا با کوچکترین ضربه، شکستگی برای آنها ایجاد نگردد و خطری از این جهت ساکنین را تهدید ننماید. درصورت انتخاب درب شیشه ای جهت درب تراس یا بالکن،  برای تامین امنیت، بایستی از نرده فلزی و یا گارد برای شیشه ها استفاده نمود.

برخی از مهم ترین مدل های بازشو درب بالکن و تراس که بهتر است با آنها آشنا شوید عبارت است از :

  1. درب های کشویی

درب های کشویی به عنوان یکی از متداول ترین مدل های درب بالکن و تراس شناخته می‌ شوند. در برخی از منازل مساحت تراس و بالکن بسیار کوچک است. به همین دلیل فضای زیادی برای باز شدن درب تراس وجود نخواهد داشت. در این شرایط می توانید از درب های کشویی استفاده نمایید. درب های کشویی نیازی به حریم برای باز شدن ندارند. شما می توانید درب های کشویی را در محور افقی باز و بسته نمایید.

  1. درب های لیفت اند اسلاید

درب های لیفت اند اسلاید علاوه بر مزیت درب های کشویی در خصوص عدم نیاز به حریم برای بازشدن، به صورت کامل عایق صدا، حرارت و گرد و غبار می باشند. پیشنهاد ایستاوین به سازندگان و طراحان عزیز، در پروژه هایی که محدودیت فضای بازشو وجود دارد، استفاده از بازشوی لیفت اند اسلاید بجای بازشو ریلی یا کشویی است.

  1. درب های بالکنی

 درب های بالکن یکی دیگر از انواع درب تراس یا بالکن است. درب های بالکن برخلاف درب های کشویی، جهت بازشدن بخشی از فضای داخلی و یا بیرونی ساختمان را اشغال می نمایند. این نمونه از درب ها در تراس هایی استفاده می‌ شوند که مساحت زیادی دارند. شما زمان باز و بسته کردن درب های بالکن به فضای بیشتری نیاز خواهید داشت. اگر خانه تان به صورت ویلایی طراحی شده است به طور معمول تراس خانه بزرگ می باشد. بر همین اساس می توانید درب های بالکنی را برای تراس های بزرگتر سفارش دهید. دقت داشته باشید که جهت سفارش هر یک از درب های بالکنی باید اندازه آنها را با تراس مطابقت دهید.

  1. درب فرانسوی

درب فرانسوی به عنوان یکی دیگر از انواع درب بالکن یا تراس شناخته می شود. این نمونه درب ها نیز در قالب درب های آلومینیومی و یو پی وی سی تولید می شوند. درب های فرانسوی در حین بازشدن تقریبا به دو برابر درب های بالکنی، فضا جهت باز شدن به سمت بیرون و یا به سمت داخل نیاز دارند. مزیت درب تراس یا بالکنی این است که در زمان باز بودن به صورت کامل شما هیچ قابی را مشاهده نمی کنید و گستردگی بصری در این نوع بازشو از ویژگی اصلی این نوع درب می باشد و در ساخت ویلا ها و فضاهای بزرگ کاربرد زیادی دارد.

  1. درب آکاردئونی

 درب آکاردئونی به عنوان یکی دیگر از انواع درب تراس یا بالکن شناخته می شود. درب های آکاردئونی ویژگی های مناسبی دارند. شما به راحتی می ‌توانید میزان باز شوندگی درب های آکاردئونی را تنظیم کنید. تراس هایی که کوچک هستند با استفاده از درب های آکاردئونی هم امنیت بیشتری خواهند داشت و هم اینکه فضایی جهت چرخش درب به سمت داخل و یا بیرون نیاز ندارد. درب های آکاردئونی نیاز به یراق آلات خاص دارند و همین امر سبب بالاتر رفتن قیمت درب نسبت به دیگر درب های بالکنی می گردد. درب های آکاردئونی از نظر ظاهری زیبا و مدرن می باشند. بر همین اساس شما می توانید درب های آکاردئونی را برای زیباتر کردن نمای ساختمان خود مورد استفاده قرار دهید.

مهمترین ویژگی های درب تراس یا بالکن

 برای نصب انواع درب بالکن و تراس باید ویژگی ‌های مهم درب ها را به خوبی بشناسید. قطعا انواع درب های تراس باید دارای ویژگی‌ های مشخص شده ‌ای باشند. این مسئله که درب ها بر اساس نیاز ساختمان تولید گردند بسیار مهم است. زمانی که یکی از انواع درب های بالکنی را انتخاب می نمایید باید نمای داخلی ساختمان زیباتر شود. انتخاب درب بر اساس کاربرد و همچنین نیاز ساختمان تعیین می گردد.

بسیاری از افراد مایل هستند تهویه هوای ساختمان به وسیله تراس انجام گردد. همچنین مایل هستند که نور کافی در طول روز وارد خانه شود. بر همین اساس این دسته از افراد باید درب تراس و بالکن را برای تامین نور طبیعی انتخاب کنند. درب های شیشه ای گزینه مناسبی برای ورود نور طبیعی می باشند. هزینه مقرون به صرفه یکی دیگر از ویژگی های درب تراس می باشد. قیمت درب تراس طبق نوع درب و متریال آن تعیین می گردد. درب های یو پی وی سی نسبت به درب های آلومینیومی قیمت مناسب تری دارند.

زیبایی درب تراس یا بالکن

زیبایی درب تراس یا بالکن از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. تراس بخش بسیار مهمی از خانه را تشکیل خواهد داد. در واقع تراس منبع نورگیر در منزل معرفی می‌ شود. بنابراین درب هایی را  که برای تراس انتخاب می ‌کنید باید جذاب و زیبا باشند. اگر هزینه زیادی در اختیار دارید می توانید به دنبال درب های آکاردئونی، لیفت اند اسلاید و یا فرانسوی باشید و علاوه بر پروفیل آلومینیوم و شیشه از چوب نیز جهت تزیین استفاده نمایید. این نمونه درب ها از آنجایی که متریال و یا یراق آلات گران تری دارند قیمت شان تا حدودی بیشتر است.

درب بالکن و تراس دو جداره با استفاده از پروفیل های ترمال بریک و شیشه های دو و یا سه جداره تولید می شوند تا بالاترین کیفیت را داشته باشند. افرادی که مایل هستند درب های دکوراتیو را برای تراس استفاده کنند می توانند شیشه های رنگی را برای درب تراس سفارش دهند. در این صورت نور منعکس شده بر اساس رنگ دلخواه وارد منزل می شود.

اهمیت استفاده از درب تراس یا بالکن

اهمیت استفاده از درب تراس یا بالکن موجب شده که امروزه بسیاری از افراد این نمونه درب ها را در ساختمان خود به کار بگیرند. بسیاری از افراد توجه زیادی به بالکن و تراس منزل ندارند. اگر این فضا کارآمد باشد بدون شک شما می توانید از وجود این فضا نهایت بهره برداری را دریافت کنید. برای آپارتمان های بزرگ تراس های زیبایی را طراحی می‌ کنند. در صورتی که تراس دید کامل از نمای ساختمان داشته باشد آزادی عمل را از افراد خواهد گرفت. به همین دلیل افراد به دنبال راهکاری جهت نصب درب جهت ایجاد امنیت می باشند. قرار دادن تعدادی صندلی و میز در این فضا کمک می کند تا تراس را شما به یک محیط دلنشین جهت دورهمی دوستان تبدیل کنید. زمانی که اقدام به نصب درب برای بالکن و تراس می نمایید می توانید تهویه منزل را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

مزیت های درب تراس یا بالکن

 مزیت های استفاده از درب تراس یا بالکن موجب شده که بسیاری از افراد از درب های بالکن و تراس استفاده بهینه نمایند. مهمترین مزیت های استفاده از انواع درب تراس این است که امنیت لازم برای ساکنین ایجاد می ‌شود. افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند بدون شک به امنیت بیشتری نیاز خواهند داشت. اگر آپارتمان شما چند طبقه است و در تراس می بایست جان پناه شیشه ای با ویژگی های مناسب طراحی و نصب گردد تا از خطراتی مانند سقوط افراد و همچنین افتادن اجسام به پایین جلوگیری به عمل آید و امنیت ساکنین بطور کامل تامین گردد.

 زیباسازی نمای خارجی و داخلی به عنوان یکی دیگر از مزیت های درب بالکن یا تراس است. اگر از متریال های مناسبی برای درب تراس استفاده شود عایق بندی منزل به بهترین نحو ممکن انجام می گردد. شما می ‌توانید با استفاده از درب تراس از نفوذ آلودگی صوتی، گرد و غبار و … به درون منزل جلوگیری کنید. درب های تراس در اندازه ها و رنگ بندی های متفاوت تولید می‌ شوند که هر یک از آنها مزیت های زیادی برای ساختمان دارند.

قیمت درب تراس یا بالکن

یکی از مهمترین نکاتی که جهت سفارش درب تراس یا بالکن اهمیت دارد این است که قیمت درب را مورد بررسی قرار دهید. هزینه‌ ای که باید برای خرید درب های تراس یا بالکن پرداخت کنید به موارد مشخص شده ‌ای بستگی خواهد داشت. نوع درب که در ابتدای مطلب معرفی کردیم مهم ‌ترین نکته‌ ای است که روی هزینه درب های تراس تاثیر می گذارد. برخی از درب های تراس اندازه بزرگتری دارند، به همین دلیل میزان پروفیل و شیشه بیشتری نیاز دارند و جهت تامین وزن بیشتر، می بایست از یراق آلات با تحمل وزن بالا استفاده نمود که همین امر سبب بالا رفتن قیمت نیز خواهد شد.

در نهایت مشاوران ایستاوین با درنظر گرفتن میزان فضای موجود در بالکن، نوع کاربری پروژه، خواست و نظر کارفرما و محدودیت بودجه در پروژه، بهترین نوع درب بالکن را هم به لحاظ ابعاد، هم به لحاظ متریال و همچنین نوع بازشو به شما پیشنهاد می کنند و از مرحله مشاوره و طراحی تا تولید و نصب، تیم حرفه ای ایستاوین شما را همراهی می نماید.