فهرست مطالب

بازشوی کرتین وال

راهنمای خرید بازشوی کرتین وال

امروزه در بسیاری از ساختمان ها و فضاهای گوناگون بازشوی کرتین وال مورد استفاده قرار می گیرد. بازشو کرتین وال یکی از حالت های باز شدن پنجره می باشد که روی نماهای شیشه ای ساختمان اداری، تجاری و یا مسکونی جهت ایجاد تهویه طبیعی به کار گرفته می شود. به طور کلی باید به خوبی بدانید که این حالت بازشوی نمای کرتین وال، زیبایی نمای ساختمان را بیشتر می کند و کاربردهای زیادی در فصول متنوع دارد. نمای کرتین وال علاوه بر اینکه کاربردهای زیادی دارد جنبه زیبایی ساختمان را چندین برابر می‌ کند. شما می ‌توانید فضا و ساختمان خود را با استفاده از نماهای شیشه ای جذاب تر نمایید.

نحوه ساخت بازشوهای کرتین وال

 یکی از مهمترین نکاتی که در مورد بازشو کرتین وال اهمیت دارد آشنایی با نحوه ساخت آن می باشد. بازشوهای کرتین وال روی نماهای شیشه ای اجرا می شوند. به طورکلی باید بدانید که اجرای این حالت روی نمای شیشه ای باید توسط افراد حرفه ای انجام گردد. معمولا این نوع بازشوها یا همان پنجره ها از پایین رو به بالا و به شکل شیبدار و یا به صورت موازی باز می شوند و برای تهویه فضای داخلی بسیار مناسب هستند. با باز کردن بازشوها هوای تازه وارد ساختمان می شود. شیشه و لامل ها و همچنین یراق آلات اجزای مهمی هستند که بازشوهای کرتین وال را تشکیل خواهند داد. لامل های افقی و عمودی به عنوان مهمترین اجزایی هستند که این محصول را تشکیل می دهند. جنس هر یک از لامل ها از آلومینیوم می باشد.

از نظر ساختاری نیز بازشو کرتین وال مزیت های زیادی دارد. به طور کلی، نمای کرتین وال نمای خود ایستایی است که مانند پرده ای شیشه ای عمل کرده که هیچ وزنی را به ساختمان تحمیل نمی کند و این یک مزیت بسیار مهم به شمار می رود. بازشوهای کرتین وال در هر نوعی که باشند ساختارشان به گونه ای است که به راحتی به بخش بیرون ساختمان باز خواهند شد و فضای داخلی ساختمان را اشغال نمی نمایند. پروفیل های این نوع نما در سایزهای مختلف موجود می باشند که بسته به طرح و سایز نمای کرتین وال و انجام محاسبات فنی انتخاب می گردند. این سیستم ها اغلب به شکل یکپارچه ساخته می شوند. علاوه بر این اجزای سازه ای نما به صورت مستقیم در کارخانه ساخته می شوند و در محل کار مونتاژ می شوند. برای همین خطاهای موجود به حداقل کاهش پیدا می کند.

نحوه نصب بازشوی کرتین وال

نصب بازشو نمای کرتین وال نیاز به تخصص، مهارت و دانش دارد، شما باید همواره از مجریان با تجربه و ماهر برای این کار استفاده کنید. توجه داشته باشید که دانش فنی و  نیروی متخصص و ماشین آلات در هر واحد تولیدی متفاوت باشد. برای همین از کیفیت کار تولید کننده خود و مجریان این کار اطمینان حاصل کنید.

در کل، روش نصب بازشو به این شکل است که هر یک از برش ها در محل کارخانه انجام می گردد و به محل پروژه انتقال داده می شود. شیشه ها از محل کارخانه شیشه نیز به محل پروژه منتقل شده و باید در جای مخصوص پیش از نصب دپو می شوند. پس از اتصال لامل ها به یکدیگر و نصب یراق آلات، شیشه ها نیز کارگذاشته می شند و نهایتا بازشوها نیز تست می شوند.

 نصب بازشو نمای کرتین وال فریم لس به این شکل است که بعد از ارائه مدولاسیون و نیز انجام محاسبه سازه ای، مجریان به واسطه پروفیل های سبک و یا نیمه سنگین شبکه‌بندی یا زیرسازی سطح نما را انجام می دهند. اجرا و نصب انواع بازشو کرتین وال بسیار راحت و سریع می باشد. در مرحله بعد پروفیل پیش ساخته بر روی شبکه‌ زیرسازی شده سوار می شود. در این نما هر دو متریال شیشه و آلومینیوم به خوبی در کنار هم و در قاب ساختمان دیده می شوند و زیبایی خاصی به سازه می دهند. حضور پیمانکاران و متخصصانی که در این زمینه ماهر هستند برای انجام دادن پروژه ضروری است. اگر از پیمانکاران متخصص کمک بگیرید به صورت استاندارد انواع بازشوهای کرتین وال را نصب خواهید کرد.

مزیت بازشوهای کرتین وال

برای اجرای بازشوی کرتین وال باید در مورد مزیت ها و ویژگی های محصول اطلاعات بیشتری کسب کنید. شیشه های روی کرتین وال مزیت های زیادی دارند، به همین دلیل بسیاری از افراد این حالت را روی شیشه ها اجرا می کنند. مقاومت و استحکام بالایی که از این محصول در برابر طوفان و باد های شدید دریافت می شود مهمترین ویژگی آن است. نفوذ رطوبت و آب درون شیشه ها و پروفیل ها به راحتی انجام نخواهد شد. در برابر تغییرات ناگهانی دما، شیشه کرتین وال مقاومت زیادی دارد. سرعت بسیار بالای نصب و اجرای این محصول یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های آن به شمار می‌ رود.

 راحتی باز و بسته شدن بازشو کرتین وال و همچنین یک دست بودن نمای کرتین وال به عنوان دیگر مزیت های این محصول به شمار می ‌روند.. با نصب بازشو های کرتین وال می توانید میزان نور طبیعی ساختمان را افزایش دهید. دید مناسب و انعطاف مناسب از شیشه ها به عنوان دیگر مزیت های مهم این بازشو شناخته می‌ شوند. زیبایی و جذابیتی که با استفاده از این بازشو در فضا ایجاد برمی گردد را به عنوان دیگر مزیت، بازشوهای کرتین وال می ‌شناسند.

ویژگی های برتر بازشوی کرتین وال

 علاوه بر مزیت هایی که بیان کردیم، بازشوی کرتین وال خصوصیات و ویژگی ‌های دیگری دارند. این نمونه از شیشه ها نوع باز شدنشان از قسمت پایین به قسمت بیرون می باشد. این مسئله موجب شده تا فضای درونی ساختمان ها بهترین تهویه را داشته باشند. بازشوهای  شیشه ای در دسته بندی نما های خشک قرار خواهد گرفت. نماهای شیشه‌ ای زمانی که به درستی نصب می گردند وزن و فشار اضافی را به سازه اصلی وارد خواهند کرد.

در واقع باید بدانید که نماهای شیشه‌ ای، بار اضافی را نمی توانند تحمل کنند و این مسئله را زمان اجرای حالت بازشو کرتین وال باید در نظر داشته باشید. بازشوهای کرتین وال را به عنوان بازشوهای خود ایستا می ‌شناسند.

یکی از مهمترین ویژگی‌ های کرتین وال این است که انرژی کمتری مصرف می کند. اجرا و نصب هر یک از بازشوهای کرتین وال به آسانی انجام می شود ولی شما خودتان نمی توانید این اقدام را انجام دهید. سیستم بازشو کرتین وال، زیبایی نما را در شب و روز چندین برابر می کند. قطعاتی که برای اجرای بازشوهای کرتین وال مورد استفاده قرار می ‌گیرند باید دارای استانداردهای مناسب باشند.

رنگ بندی متنوع بازشوهای کرتین وال

 برای نصب بازشوی کرتین وال هزینه ای به صرفه ای را پرداخت خواهید کرد. شیشه های مورد استفاده در بازشو می توانند دو الی سه تا جداره باشند. این مسئله موجب عایق بودن نما خواهد شد. از نظر رنگ بندی، شیشه ها به گونه ای هستند که محدودیت رنگی در آنها ایجاد نمی شود. اندازه مناسب این شیشه ها به عنوان دیگر مزیت‌ آنها شناخته خواهد شد. طبق مکانی که افراد می خواهند از این شیشه ها استفاده می کنند، می توانند ابعاد و اندازه های شیشه را تغییر دهند.

بازشوی کرتین وال در چه مکانی استفاده می شود ؟

 کاربردهایی که از بازشو کرتین وال دریافت می ‌شود متفاوت است. این مسئله که شما بدانید در چه مکان هایی می توانید از این محصول استفاده کنید بسیار مهم است. بازشوهای کرتین وال به گونه ای طراحی می شوند که رو به بیرون از ساختمان باز می شوند. در هر یک از فضاهایی که می خواهید هوای تازه وارد ساختمان شود، می توانید از بازشوهای کرتین وال استفاده نمایید. ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری و … مهمترین مکان هایی هستند که از این بازشو ها استفاده می کنند. بسیاری از مجتمع های مسکونی برای تغییرات آب و هوای مجتمع این حالت را روی شیشه ها اجرا می کنند.

 مراکز درمانی مانند بیمارستان ها، گلخانه‌ ها، مراکز دولتی، ساختمان های تجاری و مراکز آموزشی به عنوان دیگر مکان هایی هستند که از بازشو کرتین وال نهایت استفاده را دارند. برای خرید هر یک از بازشوهای کرتین وال باید در مورد کارایی و سیستم نصب آن اطلاعات بیشتری به دست آورید. این مسئله که بدانید بازشوهای کرتین وال در چه مکانی کارایی بیشتری دارند بسیار مهم است.

قیمت بازشوهای کرتین وال

 هزینه ‌ای که برای خرید بازشوی کرتین وال پرداخت می کنید به فاکتورهای متفاوتی بستگی خواهد داشت. روش اجرای حالت بازشو روی نما، یکی از مواردی است که هزینه اجرای این حالت را تعیین می کند. نوع شیشه ای که در بازشو کرتین وال به کار گرفته می شود یکی دیگر از مواردی است که قیمت آن را تعیین می‌ کند. شیشه های دوجداره و سه جداره مهمترین شیشه هایی هستند که در این محصول به کار گرفته می‌ شوند. اگر مدل های سه جداره را برای ساختمان خود سفارش دهید باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. هر یک از مواردی که مربوط به قیمت گذاری بازشوهای کرتین وال هستند را کارشناسان فروش برای شما توضیح می دهند. بر همین اساس شما با آگاهی کافی می توانید بهترین بازشوهای کرتین وال را برای ساختمان خود خریداری کنید.

نکاتی در مورد خرید و سفارش بازشوی کرتین وال

اگر قصد خرید  بازشوی کرتین وال را دارید باید به برخی نکات ضروری توجه داشته باشید. با بررسی برخی از نکات مهم می توانید بهترین حالت بازشو کرتین وال را روی نما اجرا کنید. یکی از مهمترین نکاتی که جهت اجرای بازشوهای کرتین وال بالا اهمیت دارد بررسی روش اجرا می باشد. هر یک از روش های متفاوت اجرای بازشوهای کرتین وال را با وسایل متفاوتی به کار گرفته می شوند. این مسئله که مطمئن شوید بهترین یراق آلات را برای تولید بازشوها به کار گرفته اند بسیار مهم است. اگر از تجهیزات مناسبی برای تولید بازشو استفاده نشده باشد کیفیت محصول مورد نظر در کمترین بازه زمانی کاهش پیدا خواهد کرد. ابعاد و اندازه حالت بازشو را روی نما باید به درستی تعیین نمایید. هر یک از مواردی که مربوط به ابعاد و اندازه بازشو است را می توانید از کارشناسان فروش بپرسید.

 کارشناسانی که فروش و طراحی بازشو کرتین وال را برعهده دارند می توانند برای خرید این محصول شما را به طور کامل راهنمایی کنند. ساختمانی که برای اجرای بازشو کرتین وال انتخاب می شود باید قابلیت های لازم را داشته باشد. برخی از حالت های بازشوهای کرتین وال به سمت بیرون و به صورت شیبدار هستند. البته برخی از بازشو ها به صورت موازی با سطح نمای ساختمان، به قسمت بیرون باز می شوند. تفاوت بازشوهای پنجره و بازشوهای کرتین وال در این است که جهت باز شدن پنجره ها به داخل ساختمان است. در نمای کرتین وال، جهت باز شدن بازشو ها از قسمت خارج ساختمان می باشد. سرعت اجرا و سهولت اجرای بازشو نمای کرتین وال به عنوان مهمترین مزیت های این روش شناخته می‌ شوند.

سفارش بازشوهای کرتین وال

 توجه داشته باشید که برای سفارش انواع بازشوی کرتین وال باید نوع پروفیل و اکسسوری که در بازشو به کار گرفته می شوند را با توجه به نکات گفته شده به دقت انتخاب نمایید.

پیش از سفارش بازشو کرتین وال می توانید از کارشناسان ایستاوین بصورت رایگان مشاوره دریافت نمایید و براساس طرح دلخواه شما و کاربری مورد نظرتان بهترین انتخاب را به لحاظ متریال و سایز و همین طور نوع شیشه داشته باشید.