قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله

شیشه به عنوان یکی از متداول ترین متریال های ساختمانی شناخته می شود که کاربردهای بسیار زیادی در ساختمان های مختلف دارد. نرده شیشه ای یکی از کاربردهای متداول شیشه است که می تواند برای ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار گیرد و زیبایی راه پله ها را چندین برابر کند. هدف استفاده از نرده شیشه ای برای راه پله، تامین امنیت راه پله ها و بهبود شرایط ساختمان از نظر ایمنی است. با این حال برخی از افراد به دلیل اینکه در مورد قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله اطلاعات کافی و درستی ندارند، از خرید این نرده ها خودداری می کنند. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با نرده شیشه ای مناسب راه پله و قیمت آن آشنا کنیم. بنابراین، اگر می خواهید با عوامل موثر بر روی قیمت نرده های شیشه ای مناسب راه پله آشنا شوید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

مترو وکیل الرعایا شیراز

نرده شیشه ای؛ بهترین انتخاب برای حفظ ایمنی راه پله ها

نرده شیشه ای یکی از انواع نرده هایی است که می تواند برای حفظ ایمنی راه پله ها مورد استفاده قرار گیرد. از قدیم تا به امروز در بسیاری از ساختمان ها از نرده های فلزی استفاده می شد که در کنار داشتن زیبایی، مقاومت خوبی نیز داشتند. اما یکی از معایب استفاده از نرده های فلزی در ساختمان ها این بود که در اثر گذر زمان کیفیت و زیبایی خودشان را از دست می دادند. از طرفی با توجه به سبک دکوراسیون ساختمان های امروزی، استفاده از نرده های قدیمی مانند نرده های فلزی جلوه زیبایی در ساختمان های مختلف ندارد.

شیشه یک متریال شفاف و زیبا است که برای سبک دکوراسیون مدرن ساختمان ها، بهترین گزینه محسوب می شود. برخلاف باور بسیاری از مردم، شیشه یک متریال شکننده و خطرناک نیست. حتی می توانیم آن را به عنوان یکی از مقاوم ترین متریال های ساختمانی بشناسیم. بنابراین، زیبایی و مقاومت شیشه می تواند آن را به بهترین انتخاب برای حفاظ راه پله ها تبدیل کند.

نرده های شیشه ای با ترکیب شیشه های مقاوم و یک سری فلزات مختلف ساخته می شوند. بسته به نیاز هر یک از افراد و ساختمان ها، امکان اجرای حفاظ پله به صورت فریم دار و فریم لس وجود دارد. ساختمان های مدرن و کلاسیک می توانند با کمک نرده های شیشه ای لوکس تر و جدیدتر به نظر برسند. همچنین، امکان استفاده از این نرده ها در هر ساختمان مسکونی و تجاری وجود دارد.

قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله

با توجه به مزایای استفاده از نرده شیشه ای برای راه پله، بسیاری از مهندسین و کارفرماها ترجیح می دهند که نرده شیشه ای را برای راه پله ها انتخاب کنند. با توجه به اینکه هزینه های ساخت ساختمان برای مهندسین ساختمان سازی و کارفرماها بسیار حائز اهمیت است، قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله نیز برای این دسته از افراد بسیار مهم می باشد.

قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله بر اساس عوامل بسیار متنوعی محاسبه می شود. در واقع مصالحی که برای ساخت این نرده های شیشه ای استفاده می شوند، مهم ترین عامل برای تعیین قیمت آن ها هستند. متاسفانه در سال های اخیر شاهد نوسانات قیمت زیادی برای مصالح ساختمانی مانند شیشه ها و پروفیل هلی به کار رفته در آن ها بوده ایم. به همین خاطر نمی توان قیمت مشخصی را برای این محصولات بیان کرد و لازم است که خریداران قیمت نرده های شیشه ای را به صورت روزانه استعلام بگیرند.

عوامل موثر بر روی قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله

به منظور استعلام قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله و درک دلیل تفاوت قیمت این نرده های شیشه ای، باید حتما عوامل موثر روی این محصولات را بررسی کنید. اگر دقت کرده باشید هر یک از شرکت های ارائه دهنده این محصولات قیمت های متفاوتی را به شما پیشنهاد می کنند. این در حالی است که قیمت نرده های شیشه ای به صورت روزانه نیز تغییر می کند.

اگرچه ثابت نگه داشتن قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله کار آسانی نیست، اما بسیاری از شرکت ها سعی می کنند که این کار را انجام دهند. بنابراین، اگر قصد خرید این محصولات برای حفاظ راه پله ها را دارید، می توانید با شرکت های ارائه دهنده این خدمات ارتباط بگیرید. در این صورت از قیمت دقیق این نرده ها مطلع خواهید شد. اما فارغ از این موضوع باید عواملی که باعث تغییر قیمت نرده های شیشه ای می شوند را نیز بررسی کنید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

1.      جنس و کیفیت شیشه

یکی از عواملی که می تواند روی قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله تاثیرگذار باشد، جنس و کیفیت شیشه است. بخش زیادی از نرده های شیشه ای با شیشه ساخته شده اند. بنابراین بدیهی است که قیمت شیشه می تواند تاثیر بسیار زیادی روی قیمت این نرده های شیشه ای داشته باشد. تنوع شیشه هایی که می توانند برای راه پله مورد استفاده قرار گیرند، بسیار زیاد است.

در اکثر موارد از شیشه لمینت و یا سکوریت برای نرده شیشه ای مناسب راه پله استفاده می شود. شیشه لمینت با وجود داشتن کیفیت بالا، قیمت مناسب تری نسبت به شیشه سکوریت خواهد داشت. از طرفی شیشه های نشکن که به آن ها شیشه های سکوریت نیز می گویند، در گروه شیشه های باکیفیت قرار می گیرند که هم مقاومت بسیار بالایی دارند و هم در هنگام ضربه دیدن خرد نخواهند شد. کیفیت بالای شیشه سکوریت و امنیتی که در راه پله ها ایجاد می کند، باعث شده تا این شیشه ها به یکی از پرفروش ترین شیشه ها برای استفاده در راه پله تبدیل شوند.

2.      جنس پروفیل انتخاب شده برای نرده شیشه ای

پروفیل نرده و درپوش نرده بخش مهم دیگری از نرده شیشه ای مناسب راه پله است. فریم ها عمدتا از جنس فلز آلومینیوم هستند که می توانند مقاومت بالایی در برابر خوردگی داشته باشند. طول عمر بالای فلز آلومینیوم باعث شده تا این فلز، به یکی از بهترین فریم ها برای استفاده در نرده های شیشه ای تبدیل شود.

جنس پروفیل و کیفیت آن تاثیر بسیار زیادی روی قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله دارد. اما به دلیل اینکه پروفیل های استفاده شده باید مقاومت بالایی داشته باشند تا در محیط های مختلف باعث تامین امنیت شوند، لازم است که با کیفیت بالا تهیه شوند. بدیهی است که نرده شیشه ای هم در محیط داخلی ساختمان اجرا می شود و هم در محیط خارج از ساختمان و بایستی جنس پروفیل مقاومت کافی در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون را دارا باشد که به همین دلیل آلومینیوم بهترین گزینه است.

3.      ضخامت شیشه استفاده شده برای راه پله

شیشه های استفاده شده در جان پناه و یا نرده راه پله به لحاظ حفظ نکات ایمنی می بایست لمینت باشد. ضخامت شیشه ای که برای نرده راه پله مورد استفاده قرار می گیرد، تاثیر زیادی روی قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله دارد.

هر چقدر ضخامت شیشه ها بیشتر باشد، قیمت آن ها نیز بالاتر می رود. شیشه های پیشنهادی شرکت ایستاوین برای نصب در محل راه پله، شیشه لمینت با ساختار 8 میلی متر سکوریت- pvb 1.52- 8 میلی متر سکوریت می باشد.

با این حال در شرایط خاص باید حتما ضخامت شیشه برای نرده شیشه ای مناسب راه پله بالا انتخاب شود. در غیر این صورت ایمنی راه پله تامین نخواهد شد.

در انتخاب ضخامت شیشه، الزامات ساخت در هر شهر را می بایست در نظر گرفت. در این صورت طبق شرایط و ضوابط ساخت نرده های راه پله، بهترین شیشه با بهترین ضخامت برای آن ها انتخاب خواهد شد.

4.      ابعاد صفحات شیشه ای مورد استفاده قرار گرفته

متراژ شیشه تاثیر بسیار زیادی روی قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله دارد. به طور کلی، قیمت این نرده های شیشه ای بر اساس هر متر مربع محاسبه می شود. یعنی هر چقدر ابعاد صفحات شیشه ای بزرگ تر، قیمت این نرده ها نیز بالاتر می رود.

برای اطلاع از قیمت صفحات شیشه ای مناسب راه پله، حتما باید متراژ مورد نیاز را برای فروشنده مشخص کنید. البته تنها متراژ راه پله ملاک نیست و باید ارتفاع صفحات شیشه ای که برای راه پله ها استفاده می شوند نیز مشخص شود. در نهایت با تعیین ارتفاع و طول، قیمت این صفحات شیشه ای بر اساس متر مربع محاسبه خواهد شد. ارتفاع راه پله نیز باید حداقل مجاز را رعایت نماید تا از این بابت نیز ایمنی رعایت شود.

5.      میزان پروفیل آلومینیوم و اتصالات استفاده شده برای نرده شیشه ای مناسب راه پله

پروفیل نرده مورد استفاده در راه پله به دلیل اینکه جنس فلزی دارند، می تواند تاثیر بسیار زیادی روی قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله داشته باشد. با توجه به نوع پروفیل، نرده های شیشه ای را می توان به چند دسته مختلف تقسیم بندی کرد. برخی از این نرده ها به صورت قاب دار، برخی بدون قاب و برخی به صورت نیم قاب طراحی و تولید شده اند که قیمت هر کدام از آن ها با هم متفاوت است. همچنین اتصالات مورد استفاده قرار گرفته برای نرده های شیشه ای مناسب راه پله ها نیز می تواند روی قیمت آن ها موثر باشند.

6.      نوع پایه نگهدارنده نرده شیشه ای مناسب راه پله

پایه نگهدارنده نرده شیشه ای مناسب راه پله، نقش بسیار زیادی روی قیمت دارد. به ویژه اگر با متریال آلومینیوم ساخته شده باشد. پایه های نگهدارنده تنوع زیادی دارند که از جمله آن ها می توان به فیکس پوینت، اسپیگات، هگزا و … اشاره کرد. با توجه به اینکه میزان فلز به کار رفته برای ساخت آن ها متفاوت است، هر کدام قیمت متفاوتی نیز دارند. پس نوع پایه نگهدارنده نرده شیشه ای مناسب راه پله، می تواند تاثیر زیادی روی قیمت آن داشته باشد.

7.      رنگ فریم استفاده شده برای نرده شیشه ای

همانطور که جنس فریم می تواند بر روی قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله تاثیرگذار باشد، رنگ آن نیز روی قیمت موثر است. در حال حاضر امکان سفارش فریم ها با هر نوع رنگ بندی امکان پذیر است. همچنین افراد می توانند بر اساس طرح مد نظر خودشان فریم ها را با رنگ دلخواه سفارش دهند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد عوامل موثر بر روی قیمت نرده شیشه ای مناسب راه پله صحبت کردیم. پیشنهاد ما این است که برای اطلاع دقیق تر از قیمت ها، به شرکت هایی که این خدمات را به شما ارائه می کنند مراجعه نمایید. در این صورت با ارائه اطلاعات پروژه، قیمت دقیق این نرده های شیشه ای به شما اعلام خواهند شد. کارشناسان طراحی و فروش شرکت ایستاوین با در نظر گرفتن مکان نصب نرده شیشه ای و کاربری پروژه بهترین پیشنهاد را به شما ارائه داده و تمام مراحل طراحی تا نصب را اجرا می نمایند.

Leave a Reply