قیمت پنجره سه جداره

توضیحاتی در مورد قیمت پنجره سه جداره

قیمت پنجره سه جداره برای افرادی که قصد دارند این پنجره را خریداری کنند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. قبل از اینکه به قیمت پنجره های سه جداره پرداخته شود بهتر است این پنجره ها را بیشتر بشناسیم. پنجره سه جداره از نظر ساختار، شکل ظاهری و متریال مورد استفاده شباهت بسیار زیادی به پنجره دو جداره دارد. البته وجود یک لایه شیشه بیشتر از پنجره دو جداره باعث شده تا قیمت پنجره سه جداره بیشتر از نوع دو جداره باشد.

قیمت پنجره سه جداره با وجود بالا بودن نسبت به پنجره دو جداره اما باز هم مقرون به صرفه محسوب می شود. حتما این سوال در ذهن شما به وجود آمده که چگونه ممکن است پنجره ای بالاتر بوده اما باز هم مقرون به صرفه باشد. مقرون به صرفه بودن هر محصولی با مقایسه مزایای آن نسبت به محصولات دیگر سنجیده می شود. پنجره های سه جداره معمولا مزایای بسیار بیشتری نسبت به پنجره های دو جداره دارند. بدین ترتیب می توان آنها را مقرون به صرفه دانست و برای ساختمان های مختلف با کاربری های متفاوت از آنها استفاده کرد.

کیفیت و قیمت پنجره سه جداره باعث شده در سال های اخیر افراد زیادی تمایل پیدا کنند تا از این پنجره ها استفاده نمایند. پنجره سه جداره با ابعاد بسیار متنوعی ساخته می شود بدین ترتیب محدودیت خاصی برای استفاده از این نوع پنجره ها وجود ندارد. از این رو برای مکان های مختلف به راحتی می توان این نوع پنجره ها را انتخاب کرد. ساختار پنجره سه جداره باعث شده تا امکان نصب آن در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و… امکان پذیر باشد.

پنجره سه جداره

آشنایی با اجزای پنجره سه جداره

قیمت پنجره سه جداره ارتباط مستقیمی با اجزای به کار رفته در آن دارد. این بخش به معرفی اجزای این پنجره ها اختصاص یافته است. هر کدام از اجزای پنجره سه جداره با هدفی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. بدین ترتیب حذف هر کدام از این اجزا می تواند به کیفیت پنجره صدمه وارد کند و باعث شود پنجره مزایای مورد نظر و کارایی لازم را نداشته باشد. کیفیت اجزای پنجره سه جداره به شرکت سازنده آن بستگی دارد، شرکت های معتبر معمولا از بهترین متریال برای ساخت این پنجره ها استفاده می کنند.

اسپیسر یکی از اجزای مورد استفاده در پنجره های سه جداره می باشد. اسپیسرها جداکننده هایی هستند که شیشه ها را از هم جدا می کنند. وجود اسپیسر در پنجره سه جداره باعث می شود تا شیشه ها به هم نچسبند. اسپیسرها ممکن است پلاستیکی و یا فلزی باشند. اسپیسرهای پلاستیکی قیمت مناسب تری نسبت به نمونه های فلزی دارند. اسپیسرها تعیین می کنند که لایه های شیشه چقدر نسبت به هم فاصله داشته باشند.

شیشه ها از دیگر اجزای مورد استفاده در پنجره سه جداره می باشند. در پنجره های سه جداره از سه عدد شیشه استفاده می شود. این شیشه ها با کمک اسپیسرها در فاصله مشخصی از هم قرار می گیرند. کم یا زیاد بودن فاصله شیشه ها می تواند بر روی خواص فیزیکی پنجره سه جداره تاثیر بگذارد. بدین ترتیب بهتر است در این زمینه استانداردهای موجود رعایت شوند.

اجرای پنجره سه جداره در شیراز

سایر اجزای پنجره سه جداره

پروفیل ها از دیگر اجزای مورد استفاده در پنجره سه جداره بوده که در قیمت پنجره سه جداره نیز نقش اساسی دارند. پروفیل ها در این نوع پنجره ها اغلب از جنس آلومینیوم، UPVC و یا چوب و… ساخته می شوند. هر کدام از این متریال قیمت های متفاوتی دارند. بدین ترتیب بعد از انتخاب پروفیل می توان هزینه های ساخت پنجره سه جداره را به طور دقیق محاسبه کرد.

گاز آرگون از دیگر اجزای پنجره سه جداره به شمار می رود. شاید در ابتدا کمی عجیب باشد که گاز آرگون در ساخت پنجره کاربرد دارد. گاز آرگون معمولا بین لایه های شیشه تزریق می شود. این گاز می تواند در عایق صوتی و حرارتی بودن پنجره های سه جداره نقش بسزایی داشته باشد. با توجه به اینکه یک لایه گاز آرگون بیشتر از پنجره های دو جداره در پنجره های سه جداره به کار می رود، لذا مقاومت در برابر صوت و حرارت در پنجره های سه جداره بیشتر از نوع دو جداره می باشد.

عوامل موثر بر قیمت پنجره سه جداره

قیمت پنجره سه جداره به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. هر کدام از این عوامل بخشی از قیمت پنجره سه جداره را شامل می شوند. بدین ترتیب باید در هنگام خرید پنجره سه جداره به این عوامل توجه زیادی داشته باشید. عدم توجه کافی ممکن است باعث افزایش هزینه ساخت و ساز شود. با توجه به اهمیت کنترل هزینه ها در هنگام ساخت و ساز، به هیچ وجه نباید از مواردی که در این بخش ذکر می شوند، غافل شوید.

جنس و ضخامت شیشه یکی از عواملی است که تاثیر زیادی بر روی قیمت پنجره سه جداره دارد. شیشه هایی که در بازار موجود می باشند دارای قیمت های مختلفی هستند. برخی از آنها ارزان بوده و بعضی دیگر قیمت بالایی دارند. از طرفی هر چقدر ضخامت شیشه ها بیشتر شود، قیمت آنها افزایش می یابد. بدین ترتیب اینکه نوع شیشه کدام است و ضخامت آن چقدر باشد، تاثیر بسزایی بر روی قیمت پنجره سه جداره دارد. رفلکس، سکوریت و لمینت سه نوع شیشه قابل استفاده برای پنجره های سه جداره به شمار می روند.

متراژ پنجره یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت پنجره سه جداره می باشد. معمولا پنجره های کوچک تر نیاز به متریال کمتری دارند. این موضوع باعث می شود با قیمت مناسبی ساخته شوند. پنجره هایی که ابعاد بزرگی دارند، دارای متراژ کلی بیشتری هستند که این موضوع باعث می شود تا مصرف پروفیل، شیشه، گاز آرگون و… در آنها افزایش یابد. بدین ترتیب در هنگام برآورد هزینه های ساختمان باید ابعاد پنجره را در نظر داشته باشید.

مزایای پنجره سه جداره

سایر عوامل تاثیرگذار بر قیمت پنجره سه جداره

جنس پروفیل ها از دیگر عوامل موثر بر قیمت پنجره سه جداره می باشد. معمولا پنجره هایی که از پروفیل UPVC برای ساخت آنها استفاده می شود، ارزان تر از پنجره هایی هستند که از پروفیل آلومینیوم ساخته می شوند. البته باید توجه داشته باشید که گران ترین پنجره های سه جداره پنجره هایی هستند که از چوب برای ساخت آنها استفاده می شود. به همین خاطر است که استفاده از پروفیل UPVC و آلومینیوم بیشتر از چوب می باشد.

حجم گاز آرگون مصرفی برای پر کردن فضای بین شیشه ها از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت پنجره سه جداره می باشد. هر چقدر فاصله بین شیشه ها بیشتر شود، حجم بیشتری گاز آرگون نیاز است، این موضوع باعث افزایش قیمت پنجره سه جداره می شود.

علاوه بر مواردی که ذکر شد یراق آلاتی مثل دستگیره، لولا و اسپیسر نیز در قیمت تمام شده پنجره سه جداره نقش دارند. براق آلات را شرکت های مختلف با کیفیت های گوناگون تولید می کنند. طبیعی است که هر چه کیفیت یراق آلات مصرفی بیشتر باشد، قیمت پنجره سه جداره نیز افزایش می یابد. معمولا شرکت های شناخته شده و معتبر از یراق آلات درجه یک و باکیفیت استفاده می کنند تا بتوانند محصولی باکیفیت را به دست مصرف کننده برسانند. این موضوع باعث می شود تا اعتبار بیشتری در بازار پیدا کرده و بتوانند رقبای خود را پشت سر بگذارند.

مزایای پنجره سه جداره

یکی از مزایای اصلی پنجره سه جداره، عایق بودن در برابر حرارت می باشد. این ویژگی باعث می شود تا تبادل هوا با محیط خارج از ساختمان به کمترین میزان خود برسد. بدین ترتیب در فصل تابستان سرما از داخل ساختمان خارج نشده و در فصل زمستان نیز گرمای داخل ساختمان حفظ می شود. این کار می تواند به کاهش هزینه های مصرف انرژی در طولانی مدت نیز منجر شود. ضخامت شیشه ها، تعداد شیشه ها و گاز بین شیشه ها در کاهش یا افزایش مقاومت پنجره در برابر عبور حرارت تاثیر مستقیم دارند.

قیمت پنجره سه جداره در شیراز

از دیگر مزایای پنجره سه جداره می توان به عایق صوتی بودن آن اشاره کرد. معمولا خانه ها و یا اداراتی که در مرکز شهر قرار دارند، بیش از هر جای دیگری نیاز به عایق صوتی دارند. با نصب پنجره هایی که در برابر صوت مقاومت از خود نشان می دهند و یا به عبارتی عایق صوتی هستند، می توان آرامش کامل را در داخل ساختمان برقرار کرد. مراکز آموزشی، مراکز درمانی و… مکان هایی هستند که بیشترین نیاز را به پنجره های مقاوم در برابر صوت دارند.

نمای ساختمان با پنجره سه جداره

سایر مزایای استفاده از پنجره های سه جداره

عایق رطوبتی بودن را می توان از دیگر مزایای پنجره سه جداره دانست. وجود لایه های بیشتر و کیفیت بالای ساخت باعث شده تا این پنجره ها در برابر رطوبت مقاومت بالایی داشته باشند. این موضوع باعث می شود تا در هنگام بارش باران هیچ گونه نگرانی بابت نفوذ رطوبت و تحمیل خسارات ناشی از آن وجود نداشته باشد. بدین ترتیب در شهرهایی که بارندگی های بسیار زیادی را شاهد هستیم نیز به راحتی می توان از این پنجره ها استفاده کرد.

مزیت دیگری که پنجره سه جداره نسبت به سایر پنجره ها دارد، ایمنی بیشتر می باشد. بیشتر شدن لایه ها و استحکام بالای این پنجره ها باعث می شود تا احتمال ورود دزد به خانه از طریق پنجره ها به کمترین حالت ممکن برسد. این موضوع باعث می شود تا بعد از نصب پنجره سه جداره بتوان با اطمینان خاطر بیشتری به زندگی خود ادامه داد.

شکیل و زیبا بودن یکی دیگر از مزایای پنجره سه جداره به شمار می رود. افرادی که به دنبال پنجره هایی هستند تا هم از نظر کارایی و هم از نظر شکل ظاهری در سطح ایده آلی قرار داشته باشند، بهتر است پنجره سه جداره را انتخاب کنند. شکیل و زیبا بودن پنجره های سه جداره باعث می شود تا نمای ساختمان شیک و زیبا جلوه دهد. این موضوع می تواند تاثیر زیادی در رضایت ساکنین یک ساختمان داشته باشد.

نصب پنجره سه جداره

با توجه به اینکه راحت و یا دشوار بودن نصب در قیمت پنجره سه جداره تاثیر می گذارد، تصمیم گرفتیم در این مطلب به صورت مختصر به نصب پنجره سه جداره نیز بپردازیم. موضوعی که  شاید واضح باشد و همه شما همراهان عزیز نیز متوجه آن باشید، بیشتر بودن ضخامت پنجره سه جداره نسبت به دوجداره می باشد. همین موضوع باعث می شود تا نصب آن کمی دشوار تر باشد. البته از این موضوع که وزن پنجره سه جداره بیشتر از نوع دوجداره می باشد نیز نباید غافل شد. بهتر است برای نصب این پنجره ها از افراد آموزش دیده و تکنسین های مربوطه کمک گرفته شود.

کلام پایانی

در این مقاله متوجه شدیم که عوامل بسیار زیادی می توانند بر روی قیمت پنجره سه جداره تاثیرگذار باشند. همه این عوامل را ذکر کردیم تا شما همراهان عزیز بتوانید برآورد دقیق تری برای انتخاب پنجره مورد نظر داشته باشید. برای اطلاع از قیمت دقیق پنجره های سه جداره می توانید با کارشناسان و مشاوران فروش ما درارتباط باشید.

نظر خود را بنویسید