قیمت درب دوجداره بالکن

درب‌ ها و پنجره ‌های دو جداره در دنیای امروز برای ساخت ‌و ساز ساختمان‌ ها به ‌صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولاً یکی از زمینه ‌های گستره استفاده از درب دو جداره، بالکن خانه ‌ها است. همین موضوع باعث شده تا بررسی قیمت درب دوجداره بالکن به یک فاکتور بسیار مهم و تأثیرگذار در انتخاب محصول مورد نظر تبدیل شود. بررسی قیمت محصول به شما کمک می‌کند تا با توجه به بودجه خود، گزینه‌ای را خریداری کنید که هم کیفیت خوبی داشته باشد و هم کاربردی باشد. درک این موضوع و شناخت عوامل تاثیرگذار روی قیمت محصول، می‌تواند به شما کمک کند تا در زمینه انتخاب بهترین و باکیفیت‌ترین گزینه موفق‌تر عمل کنید.

در خانه ‌های کوچک امروزی، فاکتور هایی مثل عایق صدا، حرارت، گرد و خاک و… بودن و همچنین اندازه جمع‌ و جور درب ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یعنی محصولی که شما خریداری می‌کنید باید در عین جمع ‌و جور و سبک بودن، عایق خوبی برای گرما، آب ‌و هوای نامساعد و صدا باشد تا شما بتوانید با خیال راحت از آن بهره ببرید. اگر علاقمندید در رابطه با قیمت درب دوجداره بالکن بدانید و میخواهید که عوامل تاثیرگذار در این زمینه را بیشتر بشناسید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه بمانید.

قیمت-درب-تراس

چه عواملی روی قیمت درب دوجداره بالکن تاثیرگذار هستند؟

عوامل بی ‌شماری وجود دارند که می‌توانند تعیین‌ کنند در نهایت قیمت درب دوجداره بالکن چقدر باشد. اما برخی از معروف‌ترین و مهم‌ترین این عوامل در ادامه برای شما آورده شده‌ است. با توجه به فاکتور هایی که در ادامه به بررسی آن ‌ها پرداخته‌ایم، شما می‌توانید خرید موفقی داشته باشید. قاعدتاً اگر شما فاکتور های تاثیرگذار روی قیمت محصولات را بشناسید، می‌توانید تشخیص دهید که محصول مورد نظر شما از کیفیت خوبی برخوردار است یا به واسطه کلاه‌برداری‌ های گوناگون با قیمت بالا به شما عرضه می‌شود. در این شرایط شما می‌توانید از یک محصول با کیفیت با قیمت مناسب بهره ببرید. همواره بالا بردن اطلاعات قبل ‌از تهیه محصولات این‌ چنینی می‌تواند تحت هر شرایطی مفید و تاثیرگذار باشد. اجازه دهید با یکدیگر در ادامه بیشتر در رابطه با فاکتور های موثر در قیمت درب دوجداره بالکن صحبت کنیم.

نوع درب دو جداره

یکی از عوامل مؤثر در قیمت درب دوجداره بالکن، نوع دربی است که شما آن را انتخاب کرده‌اید. در حال‌ حاضر درب های دو جداره در انواع گوناگون و متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند. برای مثال شما می‌توانید این محصولات را در انواع کشویی، تک لنگه، دو لنگه و … تهیه نمایید و منطبق با سلیقه خود از آن‌ ها بهره ببرید. معمولاً انواع متفاوت این محصولات با توجه به نحوه تولید و مقدار مواد اولیه استفاده‌ شده، قیمت ‌های متنوعی دارند. این شما هستید که باید تعیین کنید که با توجه به سلیقه خودتان و همچنین میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید، استفاده از کدام یک از محصولات موجود برای شما انتخاب عاقلانه‌ای می‌باشد.

حتماً قبل‌ از تهیه نوع درب مورد نظر، با مهندس سازنده خودتان صحبت کنید تا بتوانید گزینه‌ای را تهیه کنید که هم مقرون ‌به‌ صرفه باشد و هم با سایر بخش‌های خانه شما همخوانی داشته باشد. معماران و مهندسان می‌توانند  نظریه‌ های تخصصی در این زمینه داشته باشند و به شما کمک کنند تا با شانس موفقیت بالاتری گزینه مورد نظر خودتان را تهیه نمایید.

قیمت-درب-دوجداره-بالکن

ابعاد درب دوجداره

از دیگر موارد مهم تأثیرگذار در قیمت درب دوجداره بالکن ما می‌توانیم به ابعاد این محصول اشاره کنیم. قاعدتاً با توجه به چارچوب مدنظر شما، اندازه درب نیز تغییر می‌کند. هنگامی‌ که اندازه درب تغییر کند، مواد اولیه استفاده ‌شده در آن بیشتر می‌باشد و همین موضوع می‌تواند باعث بالا رفتن قیمت محصول شود.

نوع پروفیل استفاده شده

یکی دیگر از موارد موثر در قیمت درب دوجداره بالکن،  نوع پروفیل استفاده ‌شده برای تولید محصول است. به‌ طور کلی پروفیل هایی که برای ساخت درب دو جداره بالکن مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل سه نوع پروفیل فریم، بازشو (بیرون بازشو یا داخل بازشو)، درصورت استفاده از کتیبه، پروفیل میانی نیز استفاده می‌شود. معمولاً ابعاد پروفیل ‌های موجود در بازار به 60 و 70 تقسیم ‌بندی می‌شوند. هر چه سطح مقطع پروفیل بزرگ‌تر و بیشتر باشد، خاصیت مقاومت محصول نیز بالا می‌رود؛ اما از طرف دیگر وزن محصولات بیشتر می‌شود و شما باید هزینه ‌های بیشتری را برای خرید آن بپردازید. حتماً قبل ‌از خرید محصول به بررسی نوع پروفیل آن نیز بپردازید تا بتوانید گزینه‌ای را خریداری کنید که پروفیل آن با کیفیت و مناسب می‌باشد.

کیفیت ساخت محصول 

علاوه‌ بر مواد اولیه استفاده‌ شده، کیفیت ساخت محصول نیز در قیمت درب دوجداره بالکن تأثیر بسزایی دارد. برای مثال اگر شما بخواهید محصولات با کیفیتی را تهیه کنید، قاعدتاً باید به سراغ برند های برتر بروید. هر چه برند تولید کننده برتر باشد،شکی نیست که این برتری به دلیل بالاتر بودن کیفیت است و به همین دلیل شما باید هزینه بیشتری برای خرید بپردازید. اگر از تجهیزات به ‌روز تر و هوشمندتری برای تولید محصول استفاده شود و همچنین مواد اولیه تهیه شده نیز کیفیت قابل‌ قبولی داشته باشند، در نهایت خروجی کار بهتر و مناسب‌تر خواهد بود. این موضوع باعث می‌شود تا قیمت تمام شده نیز بالا برود. اما به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب عاقلانه، خرید محصولات با کیفیت و برندی است که امتحان خودشان را پس داده‌اند.

در این شرایط شما میتوانید با خیال راحت‌تر از محصولی که خریداری کرده‌اید بهره ببرید و بدون هیچ ‌گونه دغدغه‌ای آن را در ورودی بالکن خودتان نصب کنید. دوام بالا، زیبایی کار، تمیزی کار، عایق مناسب بودن و … جزو آن دسته از موارد و فاکتور هایی هستند که می‌توانند وجه تمایز خوبی میان محصولات با کیفیت و محصولات بی‌کیفیت باشند. پس اگر می‌خواهید که هم محصول مورد نظر شما زیبایی داشته باشد و هم به‌ خوبی خانه‌ی شما را در مقابل عوامل بیرونی عایق کند، حتماً به سراغ محصولات با کیفیت بالا بروید.

نوع شیشه مصرفی 

یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در قیمت درب دوجداره بالکن، نوع شیشه مصرفی برای این محصولات می‌باشد. شیشه ‌ها مهم‌ترین بخش در درب های دو جداره می‌باشند زیرا وظیفه اصلی را برعهده دارند. در حال‌ حاضر شیشه‌ های مخصوص و استانداردی برای استفاده در درب های دو جداره تولید می‌شوند که می‌توانند به ‌طور کامل نیاز شما را برطرف سازند. تقریباً می‌توان گفت که 80 درصد بخش فیزیکی و وظیفه عایق بودن را شیشه‌ ها در درب‌ های دوجداره تعیین می‌کنند.

پس سعی کنید که علاوه‌ بر استفاده درست محصولات با اندازه مناسب، به سراغ گزینه‌ای بروید که با مواد اولیه با کیفیتی تولید شده است. در حال حاضر شما می‌توانید از شیشه‌ هایی مثل لمینت، هوشمند، سکوریت و… بهره ببرید. هر کدام از این محصولات ویژگی ‌های خاص خودشان را دارند و می‌توانند به ‌نحوی برای شما مناسب باشند. علاوه ‌بر این موارد، شما می‌توانید شیشه‌ ها را در رنگ‌بندی ‌های متفاوتی نیز تهیه نمایید. برای مثال اگر می‌خواهید نورگیر بالکن شما کم شود یا بالکن شما دید نداشته باشد، میتوانید از محصولات رنگی یا هوشمند بهره ببرید.

قیمت-درب-بالکن

خدمات اندازه‌ گیری و نصب تخصصی درب دو جداره 

از دیگر فاکتور های تاثیرگذار در قیمت درب دوجداره بالکن، ما می‌توانیم به کیفیت اندازه ‌گیری و همچنین نصب این محصولات اشاره کنیم. به این نکته توجه داشته باشید که روند اندازه‌ گیری درب روند بسیار تخصصی و مهمی است. به ‌همین دلیل حتماً باید این کار توسط تکنسین‌ های متخصص و با دقت بسیار بالایی صورت بگیرد. علاوه‌ بر این موضوع، روند نصب این درب ها نیز در مقایسه با درب های معمولی تخصصی‌تر و سخت‌تر است. این درب ها کاملاً عایق طراحی‌ شده‌اند و روند نصب آن‌ ها نیز باید طوری باشد که تمامی درز ‌ها به ‌طور کامل گرفته شوند. هر چه کیفیت خدمات اندازه‌ گیری و نصب محصول بالاتر باشد و توسط تکنسین های متخصص تری انجام شود، در ادامه هزینه‌ای که شما باید به‌ عنوان دستمزد پرداخت کنید نیز بالا می‌رود. اما حتماً سعی کنید که از افراد متخصص بخواهید تا این خدمات را برای شما انجام دهند تا خدای ‌نکرده در ادامه مشکلی برای شما به وجود نیاید.

انواع یراق های استفاده ‌شده 

انواع یراق آلات استفاده ‌شده به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین عواملی شناخته می‌شوند که می‌توانند در قیمت درب دوجداره بالکن تأثیر زیادی داشته باشند. لولا ها، دستگیره ها، نوار های لاستیکی آب بندی و … جزو آن دسته از فاکتور هایی هستند که می‌توانند به‌ عنوان یراق آلات استاندارد شناخته شود. علاوه‌ بر بدنه‌ی اصلی پروفیل و همچنین شیشه‌ ها، سعی کنید که حتماً از یراق آلاتی استفاده کنید که کیفیت خوبی دارند. برای مثال دستگیره های مناسب یا نوار هایی لاستیکی آب‌بندی می‌توانند خاصیت عایق بودن درب مد نظر شما را تا حد بسیار زیادی افزایش دهند و از نفوذ سرما، گرد و خاک و صدا جلوگیری کنند. حتماً دستگیره ها و نوار هایی را تهیه کنید که از مواد اولیه با کیفیتی تهیه شده‌اند.

زیرا این محصولات به ‌صورت مداوم در حال استفاده و فشار هستند و خرید انواع بی‌کیفیت آن ‌ها می‌تواند کار غیرعاقلانه‌ای ‌باشد. اگر محصولی که شما تهیه کرده‌اید کیفیت خوبی نداشته باشد، ممکن است دچار تغییر رنگ شده، یراق آلات آن بشکند یا صدا های ناهنجار ایجاد کند و در نهایت لاستیک های بکار رفته از جای خود خارج شده و حتی خرد شوند. پس سعی کنید که از همان ابتدا گزینه‌ای را هنگام خرید انتخاب نمایید که گزینه مطمئن باشد.

تولید داخل یا خارج بودن درب دو جداره 

در حال حاضر، انواع متفاوت درب های دو جداره بالکن در سراسر جهان تولید و به بازار عرضه می‌شوند. هر کدام از این محصولات تولیدی ویژگی ‌های خاص خودشان را دارند و به واسطه عوامل متنوع، با مقدار قیمت مشخصی به بازار عرضه می‌شوند. اما محصولات خارجی به واسطه پرداخت هزینه با دلار در مقایسه با محصولات داخلی، قیمت بالاتری دارند. به ‌همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم از محصولات با کیفیت ایرانی به ‌جای محصولات خارجی استفاده کنید. اما خب اگر به ‌دنبال محصولات با کیفیت مثال‌زدنی و شگفت‌انگیز هستید، می‌توانید برند پروفیل خود را از برندهای آلمانی و یا ترک انتخاب نمایید.شرکت ایستاوین نمایندگی پروفیل های آلمانی و ترک را داراست و درصورت خواست مشتری امکان سفارش و تولید محصولات با برندهایی نظیر رهاو و یا رینرز موجود است.

درب بالکن دوجداره

جمع ‌بندی 

بررسی عوامل تأثیرگذار در قیمت درب دوجداره بالکن ذهن شما را برای داشتن خریدی موفق آماده می‌کند. با توجه به نکاتی که پیشتر آن ‌ها را ذکر کردیم، شما می‌توانید به سراغ تولیدکنندگان حرفه ای بروید که در این زمینه فعالیت دارند. با در نظر کرفتن همه عوامل، شما میتوانید خرید نسبتاً موفقی داشته باشید و دقیقا محصول مورد نظرتان را خریداری کنید و اطمینان داشته باشید که نیاز های شما را بطور کامل برآورده می نماید.

​شرکت استاوین بالغ بر 1600 پروژه موفق دارد که در آن ها با توجه به خواست مشتری، از تامین کنندگان داخلی و خارجی پروفیل و یراق آلات آن ها تامین می شود و با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و بکارگیری نیروی متخصص، محصولی با کیفیت برای شما تولید و نصب می گردد.

نظر خود را بنویسید