هزینه تعویض پنجره های قدیمی

هزینه تعویض پنجره از جمله موارد مهمی است که افراد هنگام تعویض پنجره ها آن را در نظر می گیرند. البته هزینه تعویض پنجره به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل نوع پنجره ای است که جایگزین پنجره قدیمی می شود. اما چرا امروزه بیشتر افراد به دنبال تعویض پنجره های قدیمی ساختمان خود هستند؟ مهم ترین دلیل تعویض این پنجره ها مشکل عایق نبودن پنجره های قدیمی است. اما این تعویض هزینه هایی دارد که در این مطلب به این هزینه و چگونگی کاهش این هزینه ها خواهیم پرداخت. پنجره های جدید دارای تنوع زیادی از نظر متریال و سایر امکانات هستند. استفاده از هر کدام از این متریال ها و امکانات نیز در قیمت نهایی تعویض پنجره موثر است.

زیبایی پنجره دوجداره

نوع متریال پنجره

همانطور که اشاره شد یکی از عوامل موثر در هزینه تعویض پنجره نوع پنجره جدید است. منظور از نوع پنجره متریالی است که در ساخت پنجره به کار میرود. پنجره های امروزی به صورت دوجداره و بیشتر از متریال های مانند آلومینیوم و یو پی وی سی ساخته می شوند. در بعضی از پنجره های آلومینیومی نیز بنا به خواست کاربر امکان ساختن پروفیل پنجره با سیستم ترمال بریک وجود دارد. هزینه ساخت پنجره های ترمال بریک بیشتر از سایر پنجره ها است، به این دلیل که این سیستم یکی از مدرن ترین سیستم هایی است که در پنجره های آلومینیومی اجرا می شود. مزیت استفاده از پنجره های ترمال بریک ایجاد عایق بندی کامل ساختمان از نظر حرارتی و برودتی همچنین، آلودگی صوتی است.

مکان پنجره

 مکان پنجره یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه تعویض پنجره است. به عنوان مثال اگر پنجره تعویضی مربوط به قسمتی از ساختمان باشد که رو به بالکن  قرار داشته باشد و بازشوی خاصی مدنظر باشد، به واسطه قیمت یراق هزینه تعویض بالا می رود. همپنین در ساختمان هایی که در مجاورت خیابان اصلی قرار دارند و یا به هر دلیل تمایل دارند که آلودگی ها از جمله آلودگی صوتی به حداقل ممکن کاهش یابد به ناچار برای عایق بندی اصولی باید یک سری اقدامات مانند لاستیک درزگیر، شیشه های دو و یا سه جداره و … صورت بگیرد. طبیعی است که انجام این اقدامات نیز هزینه های بیشتری دارد.

تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دو جداره

دیگر عوامل موثر در هزینه تعویض پنجره

در تعویض پنجره های قدیمی فقط نوع قاب پنجره یا نوع مکان پنجره در هزینه تعویض موثر نیستند. علاوه بر این موارد اندازه پنجره، تعمیرات و زیرسازی جهت نصب پنجره نیز در این هزینه موثر هستند. منظور از زیرسازی این است که چون در ساختمانهای قدیمی معمولا از پنجره های آهنی و چوبی استفاده می شود برداشتن این پنجره ها و کار گذاشتن پنجره های جدید نیاز به زیرسازی و کار بنایی دارد. انجام این زیرسازی ها نیز هزینه هایی را شامل می شود. به عنوان مثال اگر سایز پنجره قدیمی با پنجره جدید یکی نباشد نیاز به زیرسازی دارد. همچنین چون پنجره های جدید یک تفاوت بزرگ با پنجره های قدیمی از نظر عایق بودن دارند، جهت عایق بندی در پنجره جدید باید شکاف هایی را که در اطراف پنجره به وجود می آید کاملا از بین بروند.

 همانطور که اشاره شد اندازه و ابعاد پنجره نیز در هزینه تعویض پنجره موثر است. در پنجره های بزرگ چون از پروفیل بیشتری استفاده می شود، واضح است که قیمت پنجره ساخته شده نیز بیشتر است. همچنین شکل و طرح پنجره نیز در قیمت تمام شده پنجره موثر است. چون در بعضی از طرحها نیاز به خم کردن پروفیل است و این خم کردن سبب افزایش هزینه ساخت پنجره می شود.

 یکی دیگر از عواملی که در هزینه تعویض پنجره های قدیمی موثر است هزینه نصاب و شرکتی است که کار تعویض را انجام می دهد. بعضی از شرکت ها کار تعویض پنجره را با هزینه های گزافی انجام می دهند. یکی از شرکت هایی که کار تعویض پنجره های قدیمی را با بیشترین کیفیت و کمترین هزینه انجام می دهد شرکت ایستاوین است.

روشهای تعویض پنجره های قدیمی

برای تعویض پنجره های قدیمی معمولا از دو روش استفاده می شود. استفاده از هر کدام از روشهای تعویض نیز با توجه به شرایط ساختمان صورت می گیرد.

– یکی از روشهای تعویض پنجره های قدیمی روش تخریب است. به این معنی که پنجره قدیمی همراه با قاب آن به طور کامل برداشته می شود. برای پنجره جدید نیز باید قاب تهیه شود و بعد کار نصب پنجره صورت بگیرد.

– در روش دیگری که برای تعویض پنجره هاب قدیمی استفاده می شود، بر خلاف روش اول، تخریبی صورت نمی گیرد. در واقع در این روش از پروفیل های بازسازی شده استفاده می شود.

بیشتر افراد روش دوم را جهت تعویض پنجره های قدیمی خود انتخاب می کنند. دلیل این انتخاب نیز این است که در روش اول زمان بیشتری جهت تعویض نیاز است. علاوه بر این، روش تخریب سبب بهم ریختن فضای داخلی ساختمان می شود، در صورتی که در روش دوم بدون هیچگونه بهم ریختگی کار تعویض پنجره انجام می شود. در ادامه به معرفی بیشتر پروفیل بازسازی خواهیم پرداخت.

منظور از پروفیل بازسازی چیست؟

همانطور که اشاره شد استفاده از روش پروفیل بازسازی شده یکی از روشهایی است که معمولا در تعویض پنجره های قدیمی به کار میرود. اما منظور از پروفیل بازسازی چیست؟ منظور از پروفیل بازسازی شده همان پروفیل های دوجداره هستند که تقویت شده اند. منظور از تقویت این است که در پروفیل معمولی دوجداره یک لبه 4 سانتی نصب می شود و به این ترتیب به این پروفیل بازسازی شده می گویند. این لبه 4 سانتی که روی پروفیل معمولی دوجداره طراحی می شود قاب پنجره قدیمی را که در جای خود باقی مانده به صورت کامل پوشش می دهد، به نحوی که قاب قدیمی اصلا دیده نمی شود.

پروفیل بازسازی شده

مزایای استفاده از پروفیل بازسازی شده

– یکی از مزیت های چشمگیر پروفیل بازسازی شده عایق بندی کامل این پروفیل است. به همین دلیل ساختمانهای قدیمی که در مکانهای شلوغ هستند، معمولا از پروفیل بازسازی شده برای تعویض پنجره های قدیمی آنها استفاده می شود. علاوه بر عایق صوتی پروفیل بازسازی شده از نظر عایق حرارتی نیز یک عایق کامل است.

– علاوه بر این یکی دیگر از مزایای استفاده از پروفیل بازسازی شده هزینه تعویض پنجره است. در واقع این روش در مقایسه با روش تخریب، هزینه کمتری دارد. چون در این روش نیاز زیادی به انجام کار بنایی مانند روش تخریب نیست.

– یکی دیگر از مزیت های استفاده از پروفیل بازسازی شده در تعویض پنجره های قدیمی افزایش مقاومت پنجره دوجداره است.

آنچه که در نصب پروفیل بازسازی باید در نظر گرفته شود

استفاده از پروفیل بازسازی شده یک انتخاب درست در هنگام تعویض پنجره های قدیمی است. جهت بازدهی بیشتر این انتخاب درست در هنگام اجرای آن باید مواردی در نظر گرفته شود.

– قدم اول در استفاده از پروفیل بازسازی اندازه گیری درست این پروفیل است. چنانچه اندازه گیری به صورت درست انجام نشود ویژگی عایق بودن پروفیل که اهمیت زیادی هم دارد از بین میرود، به این دلیل که پروفیل به صورت کامل در جای خود فیکس نمی شود.

– مورد دیگر انتخاب یراق آلات مناسب با پنجره و فضای مورد استفاده، همچنین حالت بازشو پنجره است.

راه کارهایی جهت کاهش هزینه تعویض پنجره  

هنگام تعویض پنجره های قدیمی می توان از راه کارهایی جهت کاهش هزینه تعویض پنجره استفاده کرد. یکی از راه کارها در این زمینه استفاده از طرح های ساده پنجره است. چون پنجره هایی که پروفیل آنها به صورت ساده باشد، معمولا هزینه کمتری برای سازنده دارد، به همین دلیل هزینه ساخت آن نیز برای خریدار کمتر است.

همچنین یکی از موارد دیگر که در هزینه موثر است ویژگیهایی هستند که وجود آنها جزء ضروریات در پنجره نیست. به عنوان مثال بعضی از یراق آلات هستند که با توجه به ظاهر لوکسی که دارند قیمت بیشتری نیز دارند، در صورتی که می توان از یراق آلات با کیفیت و ساده استفاده کرد. همچنین سپردن کار به شرکت هایی که قیمت های منصفانه را به مشتریان ارائه می دهند یکی از راه کارهایی است که در کاهش هزینه تعویض پنجره موثر است.

زنگ زدن پنجره های قدیمی آهنی

تعویض پنجره های قدیمی و مواردی که باید به آن توجه کرد

در تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره امروزی رعایت مواردی، اهمیت زیادی در کیفیت پنجره دوجداره دارد. یکی از این موارد کیفیت پروفیل پنجره جدید است. با توجه به اینکه تعویض پنجره های قدیمی هزینه هایی دارد بهتر است در زمان خرید پنجره های جدید به کیفیت پروفیل توجه شود. دلیل اهمیت کیفیت پروفیل پنجره به دلیل عدم تغییر رنگ و عدم ایجاد زنگ زدگی در پروفیل های با کیفیت است.

– همچنین یراق آلاتی که در پنجره دوجداره به کار میروند چنانچه کیفیت مطلوب و استانداردی نداشته باشند، مشکلاتی مانند رگلاژ نبودن پنجره و لنگه به وجود می آید. بعضی از شرکت هایی که که کار تعویض پنجره های قدیمی را انجام می دهند به منظور کاهش هزینه نصب و تعویض از یراق آلاتی با کیفیت پایین استفاده می کنند. این امر (استفاده از یراق الات بی کیفیت) شاید در قدم اول هزینه کمی برای کاربر داشته باشد اما به مرور زمان که پنجره جدید کیفیت خود را از دست بدهد به ناچار هزینه های اضافی جهت تعویض پنجره به وجود می آید.

به دلیل پیشگیری از این هزینه های اضافی بهتر است جهت اطمینان از با کیفیت بودن تمام قسمت های پنجره دوجداره، حتما کار تعویض پنجره های قدیمی را به افراد و شرکت های متخصص در این زمینه سپرد. یکی از شرکت هایی که کار تعویض پنجره های قدیمی را با بهترین نوع پنجره و قیمت کاملا اقتصادی انجام می دهد شرکت ایستاوین است.

زیبایی پنجره دوجداره

دلیل انتخاب شرکت ایستاوین

شرکت ایستاوین یکی از واحدهای تولیدی معتبر است که دارای سالها تجربه در زمینه طراحی و اجرای انواع پنجره های دوجداره می باشد. یکی از دلایل انتخاب شرکت ایستاوین توسط بیشتر افراد این است که، شرکت ایستاوین در طراحی پنجره های خود از مرغوب ترین یراق آلات و قطعات استفاده می کند. با استفاده از محصولات این شرکت برای سالیان دراز نیاز به تعویض پنجره نیست، چرا که این شرکت همانطور که اشاره شد از مرغوب ترین قطعات و تجهیزات جهت طراحی پنجره های دوجداره استفاده می کند.

 شرکت ایستاوین همچنین در زمینه تعویض پنجره های قدیمی و محاسبه هزینه تعویض پنجره مشتریان عزیز را به طور کامل راهنمایی می کند. شرکت ایستاوین در راستای احترام به مشتریان و اطمینان دادن به آنها از نظر کیفیت، تمام محصولات خود را با ضمانت نامه 3 ساله و خدمات پس از فروش 10 ساله ارائه می دهد.

2 Comments

 • افسردیر says:

  سلام. چقدر جالب که این مقاله همین امروز در وبسایتتون قرار گرفته. بعد از بیش از یک سال من هم از همین امروز مجددا پیگیر تعویض پنجره‌های آهنی آپارتمانم هستم و سری هم به وبسایت شما زدم و این مقاله رو دیدم. سال گذشته من از چند شرکت تحقیق و استعلام کردم و نهایتا شرکت شما رو انتخاب کردم. متاسفانه علی‌رغم برخورد خوب و امیدوارکننده‌ی خانمی که در دفتر پاسخگو بودند، هرگز پاسخی از آقای همکار دیگرشان در بخش دفتری دریافت نکردم. حتی یک جواب سربالا یا منفی هم به من ندادن و منو فقط در انتظار گذاشتن و معطل کردن. از تیم ایستاوین انتظار چنین رفتار نامحترمانه و غیردوستانه‌ای نداشتم. به هر حال من هم بعد از این قضایا به سفری طولانی رفتم و پروژه معلق موند. آیا می‌تونم امیدوار باشم امسال کارم رو انجام بدین؟

  • adminnarges says:

   سلام دوست عزیز
   بسیار از تجربه قبلی که با ما داشتید متاسفم و عذرخواهی میکنم.
   حتما این مسئله پیگیری و جبران خواهد شد.

Leave a Reply